dggU Uersiag dqïï bet onderzoek in de (^xfgj jpi aidselingen nan den üolksraad ligff naar de olgemeene aonuullings- |g|s] (fill begroeiing noor 1919 (üiiireksei), (pSl) IXde AFDEELINQ. Departement van Oorlog. Eenige leden zouden gaarne eenige inlichtingen ontvangen omtrent den in het leger heerschenden geestzij meenden, dat deze verre van bevredigend was. Het verschaffen van afleiding aan de troepen door hen gelegenheid te geven tot hulpverleenen bij rampen van hooger hand een maatregel onlangs bij Re- geeringsschrijven aanbevolen achtten eenige leden geen deugdelijk middel om de ontevredenheid in het leger weg te nemen. De toestanden in het leger zelve moeten naar hunne meening in de eerste plaats een grondige verbetering ondergaan. Aangedrongen werd op eene gelijke behandeling van miliciens en vrijwilligers. Omtrent verschillen in verzorging tusschen deze beide groepen van landsverdedigers werd men gaarne ingelicht Gevraagd werd, of de Regeering bereid is een inzicht te geven in de toestanden in de strafgevangenis te Tjimahi. Men vernam gaarne in hoever de verklaringen te dien aanzien door den heer Brandsteeder voor den Raad van Justitie afgelegd, juist zijn. Eenige leden zouden gaarne zien, dat van Regeeringswege maatregelen getroffen worden om den dienst voor militairen op Zondagen zoovee! mogelijk te beperken. Gewezen werd op het feit, dat onlangs het grootste aantal van hen, die hadden deelgenomen aan de lessen op de kaderschool te I jimahi en Magelang, verplicht werden op Zondag naar hun garnizoensplaats terug te reizen, terwijl eveneens degenen, die aan de nieuwe cursussen zouden deelnemen, zich verplicht zagen, zich op Zondag naar Tjimahi of Magelang te begeven. Gemeend werd, dat ook aan het spoorweg-personeel op beide plaatsen noodeloos een zware Zondagsdienst werd bezorgd. Er werd geklaagd, dat voor de huisvesting van de met het convooi uitgekomen onderofficieren, gedurende de eerste dagen van hun verblijf, zoo slecht is gezorgd. Door een lid werd de aandacht erop gevestigd, dat onder deze afdeeling vijf posten voorkomen, maatregelen betreffend 913

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 91