In „Oorlogslessen komt C.S. op tegen de beschouwingen die v. H. in de vorige aflevering van het Marineblad aan de beschrij ving van den aanval op Zeebrugge vastknoopte. Verder twee vertaalde artikelen ten gunste van den dreadnought het eene, „De Achilleshiel", van Amerikaanschen oorsprong waar in wordt aangeraden de millioenen, die voor de kust-artillerie zijn bestemd, liever aan den bouw van slagschepen, te besteden het andere „De onderzeeboot en de dreadnought", een Duitsch pleidooi voor den verderen aanbouw van groote schepen. administrateur van het weduwen- en weezenfonds der zeeoffi cieren, H. van der Slooten, wijst in „Een Rijksweduwen- en weezen- fonds voor de officieren bij de Koninklijke Marine" op de wensche- hjkheid, dat het Rijk het fonds overneemt. Van belang is voorts het redactie-artikel over „het convooi" waarin enkele Regeeringsmededeelingen betreffende het langzamer hand berucht geworden convooi naar Indië zijn opgenomen en tevens een korte beschouwing wordt geleverd over het verband tusschen de moeilijkheden met het uitvaren van het convooi en het ontslag van den Minister van Marine. Volledigheidshalve vermelden we nog, dat de overige inhoud be staat uit „Eene militaire overdenking", door Schreuders- „De getijbeweging in de Zuiderzee en de afsluiting en droogleg ging van de Zuiderzee", door J. J. de Vries; „Voldoet de opleiding onzer officieren der marine-reserve aan daaman te stellen behoorlijke eischen door Kooman „Opmerkingen over de behandeling van Dieselmotoren voor on derzeebooten", door E. A. V. Antwoord op: Eenige beschouwingen over de inrichting tot zelfbeveiliging van schepen tegen het mijnengevaar systeem Goed hart", door G. L. Goedhart; „Rapport over de lichamelijke ontwikkeling der adelborsten op het Koninklijk Instituut voor de Marine", door le Capitaine Com mandant Delfosse „Het bedrijf van het weduwen- en weezenfonds der militaire' officieren van de Zeemacht in het jaar 1917", verder de gewone rubrieken, benevens het voorloopigverslag.de memorie van antwoord en de beraadslaging betreffende salaris°ver- hooging van het militair personeel der Zeemacht (In M. v. A. komt een vergelijkend overzicht van onze tractementen en de nieuwe tractementen voor de Zee-officieren in Indië). Militair Technisch Tijdschrift. Juli 1918. Luitenant v. d. Eyk geeft het slot van zijn artikel „De bommen werper met een verdere beschrijving van de munitie en van het technisch gebruik van deze geschutsoort. 990

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 72