Wel van belang moet worden genoemd het volgend artikel „hen school voor den loopgravenstijd", van Kapt. Sluys, omdat het ons, in eenige bladzijden samengevat, weergeeft alle nieuwe ver schijningen op technisch en organisatorisch gebied, in den huidigen loopgravenstrijd te voorschijn getreden. Zeer in het kort neemt bchr. alles in beschouwing, van het gebruik van vliegtuigen af tot de bepakking van den infanterist toe; het is meer een opsomming waarin we vele tot dusver nog weinig bekende gegevens aantreffen' zoo over de organieke indeeling van mijnenwerpers en mitrailleurs' bij de infanterie, over de specialiseering bij dit wapen enz. Ver bazingwekkend is het te lezen, wat de moderne ioopgraa'fsoldaat al- zoo aan uitrusting heeft mede te dragen trouwens, ook de verschil lende films van de oorlogsterreinen geven ons daarvan een indruk °Psomming bepleit Schr., van de stelling uitgaande, dat het Nederlandsche leger bij de verdediging van het grondgebied noodgedwongen van een bewegingsoorlog zal moeten afzien en dus voorbereid moet zijn op het voeren van een langdurigen loopgraven- oor log, de oprichting van een school voor de beoefening van dien oorlog in zijn vollen omvang Dat onder de vele technische hulpmiddelen ook de luchtfoto grafie een belangrijke rol speelt, lezen we uit het opstel „Fotogra feeren uit vliegtuigen", van luit Voorwalt, die, na eerst eenige algemeene beschouwingen te hebben geleverd, ons een beschrijving geeft van een in het Duische leger in gebruik zijnd luchtfototoestel en vervolgens ook de kinokamera en de stereoscopische opnamen bespreekt. Uit het slot van het artikel lezen we, dat men er van teruggekomen schijnt te zijn om iederen waarnemer zelf zijn eigen opnamen te laten ontwikkelen en er de voorkeur aan geeft dat ontwikkelen uitsluitend op te dragen aan terzake volkomen kundig personeel, dat de noodige routine bezit op dit gebied, ten einde te voorkomen, dat minder bevoegde handen wellicht niet alle waar devolle details naar voren zouden weten te brengen. De aflevering besluit met het vervolg van „Regeling van het vrij vervoer voor militairen" door res. luit Kengen. I- 992

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 74