brachten diensttijd voor zijn genoegen soldaat was geweest, afgaande °P o, v dat hlJ niettegenstaande de verleende vrijstelling toch op 23 Juli was opgekomen edit volgens mededeeling van de militaire autoriteiten te Buitenzorg). Het Departement weet niet, dat die verlofpas hem niet bereikte. Nu zijn de twee maanden, die hij ge diend heeft, ongeldig verklaard en is Aartsma tegen 23 November weer opgeroepen. Intusschen is door hem een request ingediend bij den Gouverneur-Generaal en heeft hij de zaak persoonlijk op een audiëntie bij Zijne Excellentie voorgebracht. De betrokkene werd uit zijn vorige betrekking ontslagen en was met vrouw en kind zonder middelen van bestaan Het Gouvernement achtte geen termen aanwezig om een tegemoetkoming te geven Gaarne zou men omtrent deze zaak worden ingelicht. Door een lid werd gevraagd, of een militie-plichtige, die te voren als vrijwilliger een rang in het leger heeft bekleed, bij de inlijving voor de vervulling van zijn militieplicht weer in dien ouden rang geplaatst wordt. 6 Gevraagd werd om overlegging van een statistiek van venerische ziekten en syphilis in het leger. Hoofdstuk II. Uitgaven in Indië. Onder af deeling 36 'A. Omvorming van net wapen der artillerie. .,.:r e'e 'eden wezen er op, dat uit de toelichting niet afdoende blijkt, waaruit de verbetering wel bestaat. Men vroeg, of ook geen vermeerdering van geschut moet plaats vinden. v Enkele leden vroegen, hoeveel deze uitbreiding aan kosten van personeel met zich brengt. Bovendien zag men gaarne beantwoord de vraag, voor hoelang de tijdelijke uitbreiding van de legersterkte getroffen wordt. Gevraagd werd, of het bericht in de Preanger Bode juist is dat de omvorming ten gevolge zal hebben, dat 7 kapiteins tot majoor zullen bevorderd worden. Men vroeg voorts nog, of het in de bedoeling ligt ook de tijdelijke bamboe gebouwen in Bandoeng thans van beter materiaal op te trekken en of de auto's in verantwoording zullen komen bij de artillerie of geleend zullen worden van de automobiel-compagnie. Deze laatste vraag werd gesteld, omdat men meende, dat het on- derhoud van de auto's van meerbedoelde compagnie nog al te wenschen overlaat. Onder af deeling 369. Geniewerken. In verband met de omstandigheid, dat op nieuw gelden noodig blijken te zijn ten behoeve van de overbrenging van het Departe ment van Oorlog naar Bandoeng, zou men gaarne vernemen, welke verdere kosten deze maatregel nog met zich zal brengen. Velen waren van oordeel, dat de groote uitbreiding van het eerst kort geleden afgewerkte Departementsgebouw, een zonderlingen in druk maakt. Aangedrongen werd op een veel eenvoudiger opzet van den nieuwen aanbouw, met minder marmer, enz. 994

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 76