Als resultaat van die overweging is gebleken, dat na het tot stand komen van de voorgestelde maatregelen het mogelijk zal zijn bij mobilisatie te vormen: A. Voor het Veldleger: 4 Afdeelingen Bereden en 4 Afdeelingen mobiele Vesting-Artillerie, benevens de voor de groepeering dier 8 Afdeelingen in hoogere verbanden noodige staven. Beschikbaar zullen dan zijn 4 kanonnen op de 10C0 geweren, hetgeen nog blijft beneden het thans algemeen als juist aangenomen verhoudingsgetal 5 a 6. B. Voor de Kustverdediging: 3 Kust-compagnieën. C. Voor de stellingen: De Staf voor het Artillerie-Commando der Preanger-stellingen f in vredestijd tevens Commando der Stelling en Kustartillerie) benevens de kern van het onafwijsbaar noodige geoefende personeel, samenge bracht in eene Schoolcompagnie. de militiecompagnie en het depot, welk personeel naar behoefte zal zijn aan te vullen met uit andere aan wezige bronnen te verkrijgen bedieningspersoneel voor het geschut. Wat de vraag betreft, of ook geen vermeerdering van geschut moet plaats vinden, zij opgemerkt, dat de voorgestelde hervorming zal plaats hebben met reeds beschikbaar geschut, omdat het thans geldt de uitvoering van eene dringend noodige verbetering in de organisatie van het Leger. Uiteraard heeft geheel afgescheiden van deze omvorming de invoering van meer en modern geschut reeds gedurende eeni- ge jaren de volle aandacht, ook van het Opperbestuur in Neder land, doch de verwezenlijking der aanhangige plannen zal eerst mogelijk worden, wanneer de tijdsomstandigheden de uitvoering van geschutbestellingen weder toelaten. De meerdere kosten van personeel, verbonden aan het voorstel tot tijdelijke hervorming van het Wapen der Artillerie, kunnen worden gesteld op /85.C00 's jaars. De thans voorgestelde uitbreiding zal slechts een deel uitmaken van de uitbreiding, die noodzakelijk is in de naaste toekomst, doch is zoodanig ontworpen, dat zij daaraan op eenvoudige wijze is aan toepassen zonder ingrijpende wijziging der thans voorgebrachte or ganisatie. Zij zal dus noodig blijven, totdat zij in eene definitieve uitbreiding zal kunnen worden opgenomen. De mogelijkheid bestaat, dat bij invoering der reorganisatie in derdaad 7 kapiteins den majoorsrang zullen bereiken, rekening houdende met hen, die de bevordering volgen (buiten het wapen te werk gestelden, verlof, geplaatst zijn in eene betrekking, waarin zij in den majoorsrang kunnen continueeren), Het juiste aantal kan nog niet worden opgegeven in verband met nog mogelijke mutaties. Het ligt in de bedoeling op de begrooting voor 1920 gelden aan te vragen voor den bouw van permanente kampementen voor de Artillerie te Bandoeng. 1007

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 89