De auto's blijven ter besparing van onderhouds- en herstellings kosten in verantwoording bij de automobiel-compagnie en worden in gebruik gegeven aan be Artillerie. Dat het onderhoud der auto's te wenschen overlaat, kan door het Legerbestuur niet worden toegegeven. Ondera]deeling 369. Geniewerken. De vergrooting van het departement van Oorlog zal nog met zich brengen eene uitgave van 20CO 's jaars voor onderhoud van de nieuwe gebouwen De opzet van de bijbouwing zal in overeenstemming moeten zijn met den oorspronkelijken bouw, maar overbodige luxe en gebruik van marmer zullen achterwege blijven. Het gebouw van het departement van Oorlog is eind 19i5 gereed gekomen. Bij de voorgestelde uitbreiding is rekening gehouden met het voornemen om van delste Afdeeling als afzonderlijke onder deden af te scheiden de Xde Afdeeling (militie) en wellicht de Xlde Afdeeling voor de algemeene zaken, lichameiijke opvoeding en ontspanning, terwijl rekening werd gehouden met de behoeften in eene meer verwijderde toekomst De ten dienste van de verschillende wapens en diensten noodig geachte door de Genie uit te voeren werken komen nimmer ten laste van de wapens en diensten, doch worden steeds in den af zonderlijken post voor geniewerken opgenomen. Met de werken ten behoeve van troepen te velde zijn bedoeld de bouw of de verbetering van kampementen en bivaks voor die troepen. De noodzakelijk gebleken nieuwe verdedigingswerken houden ver band met de voorgenomen verbetering van de haventoestanden te Tijlatjap. 1008

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 90