Vraag 5 (1 uur). (Kaart Res. Batavia 1 50.000, Blad VIII). Staf Ie Br. Een in kg. Bodjong (linkeroever Tjitaroem) gelegerd Inf. X en XX. Blauw detachement van nevenstaande samenstelling ont ij- vangt in den vroegen morgen van 1 December 1918 van J den A. B. opdracht in verband met een voorgenomen op- fa 11 sectie, jfjarsch jn de richting van Batavia het uitladen aan de halte Gedong Gede van de per spoor over te brengen Blauwe hoofdmacht te dekken, waarvan het eerste éche lon dien dag te 6.— n aldaar kan worden verwacht, ter wijl twee etmalen later de geheele troepenmacht aldaar kan zijn vereenigd. Van den A. B. is tévens bericht ontvangen, dat 29 No vember eene sterke roode troepenmacht—uit alle wapens bestaande—van Batavia is afgemarcheerd in de richting van Krawang. GEVRAAGD: Op een oleaat, schaal 150.000, aan te ge ven de opstelling van het detachement ingevolge de bevelen van den Det. Cdt., v.z.n. toe te lichten met vermelding van de overwegingen voor de gedachte maatregelen. TOELICHTING: De sawah's zijn eenigszins dras, doch voor Inf. nog met eenige moeite over te trekken. VERSTERKINGSKUNST. Vraag 1 (1 uur). Welke zijn de algemeene eischen, inrichtingen, aanleg en gebruik van hindernissen in het algemeen en van ijzerdraadversperringen in het bijzonder? Vraag 2 (1 uur). Welke maatregelen worden zoo mogelijk genomen om de eigen vuuruitwerking van uit een versterkte stelling te verhoogen? Vraag 3 (1 uur). Welke soorten gepantserde geschutopstellingen in permanente werken zijn U bekend? Geef een korte beschrijving van de ver schillende constructies door schematische schetsen toegelicht, met vermelding in welke gevallen en met welk doel elk dier constructies wordt toegepast. Vraag 4 (l uur). (met één bijlage). Teeken de kruising van de beide dijklichamen op de teekening aangegeven. 103

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 105