behoudens de bevoegdheid van den Directeur van Justitie om, in bijzondere gevallen, eene andere landsgevangenis aan te wijzen. Artikel 2. Behoort de opgelegde straf in Nederland te worden ondergaan, dan kunnen zij in afwachting van scheepsgelegenheid worden op genomen in het civiel en militaire gevangenhuis te Weltevreden of in 's Lands gevangenis te Soerabaia. Artikel 3. Moet de opgelegde straf in Indië geheel of gedeeltelijk in afzon dering worden ondergaan of wordt zulks door den tot militaire detentie of hechtenis veroordeelde verzocht, en bestaat er in de aangewezen gevangenis geene gelegenheid tot afzondering, dan kan de Directeur van Justitie eene andere gevangenis aanwijzen. Zoo noodig wijst ook in andere gevallen de Directeur van Justitie een andere gevangenis aan. Artikel 4. Indien de veroordeelde behoort tot de Inlandsche bevolking van Nederlandsch-Indië en er uitgesproken is de straf van gevangenis of militaire gevangenis met de bijkomende straf van vervallenver klaring of van ontzegging, vermeld in art. 4 en omschreven in de art. II en 12 der wet van 14November 1879(NederlandschStaats blad No. 193), zooals deze is gewijzigd door art. 9 der wet van 15 April 1886 (Nederlandsch Staatsblad No 64), dan wordt die hoofdstraf ondergaan ter plaatse, die voor hem zal worden aan gewezen door den Directeur van Justitie. Is eene andere straf opgelegd of is noch vervallenverklaring noch ontzegging uitgesproken, dan wordt de hoofdstraf ondergaan ter plaatse, waar het vonnis of sententie is tenuitvoergelegd (I. S. 1918 No. 15). Artikel 5. Dadelijk na de tenuitvoerlegging van een vonnis of sententie (staatsblad 1918 No 15) doet de fungeerende Fiscaal bij den krijgsraad, onder toezending van een authentiek afschrift met aanteekening van den dag der tenuitvoerlegging, schriftelijk mede- deeling aan het hoofd van bestuur der plaats, waar het vaartuig is gestationneerd, van het tijdstip, waarop de veroordeelde naar de gevangenis zal worden overgebracht. Bedoeld bestuurshoofd geeft aan het hoofd der gevangenis de noodige bevelen om de veroordeelde over te nemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 11