van hen, die zich in die maand aan het kleinambtenaarsexamen onderwierpen, slaagden eveneens alle. Te Tjimahi werden twee leergangen geopend ter beoefening van de Engelsche taal met 11 en 12 leerlingen. Tengevolg van overplaatsingen enz. daalde het aantal deelnemers geleidelijk, waar door het wenschelijk voorkwam beide leergangen tot één cursus te vereenigen, welke einde December 1 leerlingen telde. -Het in December gehouden kleinambtenaarsexamen had plaats naar aanleiding van een door het Afdeelingsbestuur aan den Resi- sident der Preanger Regentschappen gericht verzoekschrift. Financieel overzicht. Einde 1918 bedraagt het aantal leden 75, tezamen maandelijks contribueerende 143. Van de geregelde contributies wordt voorloopig 10 °/0 ter be schikking van het Hoofdbestuur gesteld. Geregelde uitgaven zijn per maand Bijdrage aan Hoofdbestuur15.- Arbeidsbeurs30. Onderwijs120. Administratiekosten20.- Totaal185. Onder dit bedrag zijn niet begrepen de kosten van 75.— per maand gedurende zes maanden voor den cursus ter opleiding voor het Instituut van aspirant-onderofficieren. Aangezien de vaste uitgaven dus de inkomsten per maand met 40.— overtreffen, wordt het uit de giften in eens gevormde reserve-kapitaaltje geleidelijk verbruikt Ultimo 1918 bedroeg het batig saldo 2100.— zoodat uitbreiding van werkzaamheden voor de Afdeeling "Preanger" eerst mogelijk zal zijn na afdoende blijvende versterking hater geldmiddelen. Van het Huishoudelijk Reglement kwam het ontwerp gereed, hetwelk binnenkort den leden ter goedkeuring zal worden voor gelegd. Bandoeng, 13 Januari 1919. De Voorzitter, J. J. de Wit. De Secretaris, E SlEBURGH. Oosteinde 33 Banaoeng. 167

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 177