DÜ) Ouerzicht non Dederlandsche (Di- Iitaire Tijdschriften. Militaire Spectator. No. 9, September 1918. Deze aflevering biedt slechts weinig stof tot bespreking; behalve een opstel van kap. DE Gelder „Over vorm en inhoud van beve len", dat leerzaam en door de vele voorbeelden uit de krijgsge schiedenis onderhoudend is, ontmoeten we wederom een uitvoerig artikel over het gewapend beton van den res. luit. kol. Hackstroh, getiteld: Wenschelijkheid voor het al of niet bezigen van gewapend beton voor semi-permanente of permanente schuilplaatsen en an dere verdedigingswerken", waarin de Schr. verschillende beschou wingen ten beste geeft naar aanleiding van het artikel over dit onderwerp van den heer DE Man in de juni-aflevering. Voorts nog „De wederopbouw van het Belgische Leger gedurende den oorlog", door J. v. D., dat wel een indruk geeft van de ontzaglijke moeilijkheden, die daarbij op allerlei gebied waren te overwinnen „Oorlog in het polderland" van kapitein Froger, benevens het „Militair Politiek Maandoverzicht'1, dat tot 23 Augustus loopt. Mil Spectator, No. 10, October 1918. Dit nummer brengt het slot van J. v. D. 's belangwekkend artikel over den wederopbouw van het Belgische Leger gedurende den oorlog. Het bevat o. a. een overzicht van de wijze, waarop het Belgische Legerbestuur sedert het uitbreken van den oorlog in de behoefte aan officieren voorzien heeft. Dat die taak niet gemakkelijk was, blijkt uit de mededeeling, dat in het begin van 1914 van de 45U0 officieren, die volgens formatie aanwezig moesten zijn, slechts 3201 beschikbaar waren, waarvan er nog 10i in de Kongokoionie, 130 bij de verschillende staven en een dertigtal bij den vliegdienst waren gedetacheerd. De bekende en verdienstelijke beoefenaar der Nederlandse he krijgs geschiedenis, Generaal Koolemans Beynen, publiceert een nog niet uitgegeven document betreffende den veldtocht van 1799 in Noord-Holland. De geschiedkundige aanteekeningen van C. T. over „Revolutie en Discipline" zijn in de tegenwoordige tijden, waarin democratie, discipline, e. d. door iedereen besproken en bepraat worden, lezing en overdenking overwaard. 168

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 178