Boekbespreking. De Indische Legerkrant, onder redactie van C. J. Nauta, Bandoeng Wij ontvingen het eerste nummer van „De Indische Legerkrant", welke, blijkens het woord ter inleiding, in de eerste plaats het doel heeft mede te werken aan de bevordering van de moreele en stoffelijke belangen van den militair beneden den rang van officier, doch op gepaste wijze, met eerbiediging van de bestaande weiten, met het ernstige streven de politiek verre te houden. In de tweede plaats zal het blad ontspanningslectuur bevatten en ten slotte eene vragenbus, welke van veel nut zijn kan voor hen, die het leger wen- schen te verlaten en eene burgerbetrekking zoeken. In aansluiting aan deze vragenbus zal eene advertentierubriek aan werkgevers en werknemers gelegenheid geven met elkander in aanraking te komen. De Indische Legerkrant draagt dus een ander karakter dan de reeds lang overleden „Soldatenkrant", welke indertijd met de beste bedoelingen ter wereld zijne lezers gruwelijk verveelde Soldaten willen niet aangezien worden voor kinderen, die met allerlei Brave- Hendrik-verhalen zoet gehouden worden. Zoo is een verhaal, als in dit nummer voorkomt, van een soldaat, die den dienst verlaten had, doch niettegenstaande hij eene goede betrekking had, weer teekende, omdat hij zich alleen in de kazerne thuis gevoelde, niet goed gekozen. Wij hopen dan ook, dat de ontspanningslectuur, welke de Indische Legerkrant zich voorstelt te geven, zich niet onderscheiden zal van elke andere ontspanningslectuur, die in week- en dagbladen voor komt; vooral geen overmaat van verhalen over onderwerpen ont leend aan het kazerneleven Naast het verschaffen van ontspanningslectuur beoogt het nieuwe blad een bij uitstek practisch doel, n.l. de bevordering van de stoffelijke en de moreele belangen van den militair beneden den rang van officier, waarto zeker gerekend worden mag het verkrij gen van eene passende burgerbetrekking na volbrachten diensttijd gemakkelijk te maken. De o. a. hiervoor bestemde vragenbus en de advertentierubriek kunnen in dit opzicht van zeer groot nut blijkenhet ware wellicht practisch verbinding te zoeken met de Legervereeniging, welke hetzelfde doel najaagt. Zonder het orgaan eener vakvereeniging te zijn, kan de Indische Legerkrant inderdaad veel bijdragen tot verbetering van het lot van onderofficieren en soldaten en wij hopen dan ook, dat de Heer Nauta de medewer kers vinden zal, die hij behoeft om het gestelde doel te bereiken. P. 174

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 184