wel met heel wat minder moeten blijven stellenHet opstel, dat in de volgende aflevering zal worden vervolgd, geeft minder beschou= wingen, dan wel voorschriften voor het tactisch gebruik in verschil lende omstandighedenin deze aflevering het aanvallend gevecht. Voorts bevat deze aflevering nog„Vrijvervoer" door res-luit. Ken- GEN; „Het nieuwe militaire tuchtrecht voor de landmacht", door luit=adj. v. Voorst Evekink (de invoering daarvan staat eerlang ook in Indië te wachten)Morse-sleutel „de Lange", door Kap. de Lange; „Losse bladen 11 en III", door Kap. de Gelder (over de militaire eigenschappen van ons volk en over gebrek aan eerbied voor internationale verdragen)Het betrekken van een voorpostende tachement", door Luit. Ribbius. Militair Technisch Tijdschrift. No. 6 October 1918. Luit. v. D. Berg, werktuigkundige aan de Artillerie-inrichtingen, vangt een opstel aan „Een en andere over metallografie", onder welk woord te verstaan valt het volledig onderzoek der metalen, waarbij worden uitgevoerd mechanische proeven, chemische analy ses, thermische proeven en microscopische onderzoekingen, welke achtereenvolgens worden besproken. Kap. Hardeman geeft het vervolg en slot van zijn artikel over „Thermotelefonen voor militaire doeleinden" en behandelt de duur zaamheid dezer telefonen en de installatie's. Uit het artikel, dat met enkele photo's en teekeningen is verduidelijkt, blijkt dat onze marine-schepen Hertog Hendrik (thans in Indië) en Tromp, benevens de werken in de stelling van Amsterdam, van thermotelefoon-instal- latie's zijn voorzien. Als vervolg van zijn artikel „Over de technische inrichtingen van moderne zoeklichten", bespreekt Luit. Wilson thans de lichtbron van het zoeklicht, met een uitvoerige beschrijving van den electrischen lichtboog en de koolstaven. Voor degenen, die de schoolbanken al weer jaren achter den rug hebben, een geschikte gelegenheid om met dit artikel hun kennis van de electrische booglamp weer eens op te frisschen Voorts wordt een verbetering van den vloeistofrem van de firma Krupp besproken door Kap. Oudendijk in het artikel „Nog eens de geschutvloeistofrem". Ten slotte de gewone rubrieken. Militair Technisch Tijdschrift No. 7. November 1918. Luit. v. D. Berg beëindigt zijn artikel „Een en ander over mettallografie" met een beschrijving van de verschillende onder zoekmethodes, waarbij talrijke photo's worden gegeven van de onderzoekingsinstrumenten, benevens photografische vergrootingen van doorsneden van verschillende metaalsoorten. 275

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 297