tioeddeels, want wèl dient natuurlijk vermeld te worden, dat in- stede van versch brood en vleesch geconserveerde artikelen kun nen worden verstrekt en instede van geconserveerde sambal kerrie, soep- en sajor-groenten, versche. Ontbijtartikelen waren o. i. liever niet in het tarief op te nemen, doch verkrijgbaar te stellen in de, bij de troepen oprijdende cantine, waaruit dan door den compagnies, etc.-commandant uit den „te vergrooten" bijslag (zie §12), of door den man van zijn soldij, die artikelen kunnen worden gekocht. De bepaling onder (d) ware liever in het tarief achterwege geble ven vermeent men, dat zij noodzakelijk is, dan kan een en ander, echter vooral voorzien van het etiquet „zoo mogelijk", in een spe ciale Intendanceregeling worden opgenomen. De bepaling onder „e" vervalt in ons systeem van zelf. In 2 wordt verteld aan wie de bedoelde voeding wordt verstrekt. Deze luidt als volgt: (1) Voeding volgens 1 wordt verstrekt a. alle t. d. gemob. troe pen ben. offn., ond. luits., adjn. ond. (I) en miln. ben. dien rang, z. m. a. d. b. d. troepen inged. dw. arbs. enz. (2). Voor offn. en ond luits. geschiedt d. i. h. vorig lid bed. ver strekking tegen inv. der d. d. comd. vast te stellen geldswaarde. Te loven valt, dat ieder, bij de troepen ingedeeld, blijkbaar op de voeding recht heeft; de redactie had dan ook wel wat korter kunnen zijn. „Ieder", dus b.v. eventueel ook de ex-Gewapende Politie In de 2e alinea komt het angstvallig-nauwgezette karakter van onze Intendance weer heerlijk te voorschijn. Zijn nu de paar kwartjes, die daardoor per officier worden uit- gezuinigd, den tijd, het papier en den rompslomp waard, aan de invordering verbonden? Immers, neen! Begrijpen wij de redactie van het geheele artikel goed, dan is de bedoeling, dat ieder, die tot het gemobiliseerde (deel van het) Leger behoort, recht op de voeding heeft. Ook 16 wijst hierop. Door de uitdrukking „gemobiliseerde troepen" rijst intusschen hieromtrent twijfel, want misschien ontstaan er weer puzzle-zoekers, die o i. zeer ten onrechtevermeenen, dat „depots" en „garnizoens detachementen" b.v. niet onder „gemobiliseerde troepen" vallen. Nogeens, wij betreuren de gekozen redactie en zouden haar willen vervangen door de volgende 397

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 429