„Na het afkondigen der mobilisatie voor (een deel van) het Leger hebben allen, die daartoe vast of tijdelijk behooren, recht op voeding volgens 1 van dit tarief, tenzij de omstandigheden dwingen tot het verstrekken van eene andere voeding." 3 zou bij het vervallen van het onderscheid in landaarden zijn te wijzigenbij het aanvaarden der redactie hiervoren aan gegeven van 2, kan de geheele achterwege blijven. Hare huidige redactie is de volgende: 3, (1). Indien bij de inhuur van vrije koelies (ter verv.v ontbr. dw. arbs.), gidsen, tolken, spionnen enz door die lieden recht op voeding van landswege is bedongen, worden zij gevoed volgens het voor. Inl. enz. vastgesteld rantsoenvoor het geval gidsen-,tol ken of spionnendiensten door Eur. worden verricht, worden dezen gevoed als voor Eur. is aangegeven. 4, fl). Aan of ten behoeve van bedienden van off., ond. luit. en adj. ond. ,tot een aantal in de O.O. bepaald of nader te bepalen, wordt dagelijks een rantsoen, als voor Inl. vastgesteld, verstrekt. (2), De geldswaarde der aan de burgerbedienden te verstrekken voeding wordt van de daggelden teruggevorderd [zie 2,(2)]. Officiersbedienden zijn te velde uit den booze, iets, wat wij niet voor de eerste maal vermelden. Men geve elk officier een of twee oppassers uit de frontsterkte en weere eiken niet beslist noodzakelijken eter. Voor de 2e alinea, zie de aanteekening hiervoren bij 2,(2). Als 5 en 6 is het volgende opgenomen: 5 (1). Aan de Eur. mil. beneden den rang van adj. ond. recht hebbende op voeding ingevolge 2, of op vergoeding daarvoor ingevolge 8, kan, indien de troepencomdt zulks noodig acht, een rantsoen jenever van 0.0 5 L. per man en per dag worden verstrekt. (2) Rechthebbende kunnen desverkiezende in plaats van het rant soen jenever, de geldswaarde daarvan, volgens door den Legercomdt. te bepalen prijs ontvangen. 6, (1). Boven en behalve de hun krachtens 2 aankomende rantsoenen, kunnen door off., ond. luit. en adj. ondtegen betaling, levensmiddelen en jenever uit de voorraden der Int. worden ontvangen; jenever echter alleen in de gevallen door den troe pencomdt. te bepalen. Onder Troepencomdt. wordt i.d. tarief verstaan de Exp.-Comdt. (mob. I.V.), en de Brig, comdt. of Comdt. v.e. zelfst. det. (mob. B.V.) 398

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 430