(2) Deze hoeveelheden, welke in naar gelang van den aard der artikelen afgeronde verpakking of gewichts(inhouds)-eenheden aan geven, wat voor iedere sterkte van elk artikel van verschillende rantsoenen moet worden verstrekt, dienen als maatstaf bij de ver schillende verstrekkingen en mogen voor de bepaalde sterkte niet worden overschreden. (3) Vorenbedoelde afronding geschiedt naar beneden, dan wel naar boven, naarmate minder, dan wel meer dan de helft van een eenheid moet worden afgerond. (-1) De sterkte, volgens welke aangevraagd en verstrekt wordt, is die, welke de comp. enz. op den dag van aanvraag heeft." Er zullen dus voor verschillende sterkten tabellen worden gemaakt, direct aangevende, hoeveel vivres, in verband met de sterkte, zullen worden verstrekt. Wij stellen ons voor, dat men daarbij b v. met 25-tallen werkt. Alinea 3 is o.i. weer uit den booze, want daar gaat onze zuinige legerverzorgster weer eens naar beneden afronden, wat in verband met al. 4 (als sterkte geldt die van den dag van aanvraag) gevaar lijk is. 8. Kan ons al weer minder bekoren, ze veroorzaakt admini stratief gedoe, dat o.i. voorkomen kan en dus moet worden. Ziet hier de redactie der „1 Wanneer zulks door den Legercomdt. wordt noodig geacht, kan, bij niet-verstrekking geheel of gedeeltelijk van voeding vol gens dit tarief, aan of ten behoeve van de daarop rechthebben den beneden den rang van adj. ond., vergoeding van de niet-ver strekte art. worden uitgekeerd. (2). Deze vergoeding wordt berekend volgens door den Leger comdt vast te stellen prijzen der levensmiddelen." Zeker, er zullen personen en kleine afd. zijn, die niet door de Int. kunnen worden gevoed Wat nood, dan koopen zij het noodige in en geven t.g.t aan den Intendant, onder wien zij ressorteeren, op, wat ze hebben uitgegeven. Loopen die uitgaven de spuigaten uit, welnu, dan zijn er midde len te over om ze dat af te leeren. Natuurlijk zal er dan wel eens een enkele maal geknoeid worden, maar toch slechts voor bedragen, die nauwelijks naam mogen heb ben en zeker nog wel het voordeel van gemis aan administratieven rompslomp waard zijn. 400

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 432