b. bij vertrek van het terrein des oorlogs: tot en met den dag van aankomst op de plaats van bestemming. De aanspraken van de in 9 genoemde achtergebleven gezinnen blijven echter behouden tot en met den dag, waarop de mannen en (of) vaders zich bij hunne gezinnen hebben gevoegd Wat betreft den B V., had. o i. de redactie heel wat eenvoudiger kunnen zijn, t.w.„aanspraak bestaat voor ieder, van den dag vol gende op dien van mobilisatie, tot en met den dag van demobilisatie". Wat den I. V. betreft, wanneer is er tegen dien vijand voor (een deel van) het Leger mobilisatie? 17 luidt als volgt „De volgens dit tarief aan de comp., enz. verstrekte voeding wordt door deze niet nader verantwoord. De verstrekte levensmid delen worden onder overlegging van de betrekkelijke magazijnsverant woording afgeschreven". Veel bespreking vordert deze niet't is kort gezegd„een uitstekende bepaling". 18 geeft ons 't volgende „Zij, die worden vervoerd met H. Ms.-, met Gouv.-, dan wel met part. stoom- of zeilschepen, hebben geen aanspraak op vergoeding voor levensmiddelen volgens dit tarief voor de dagen, waarop voe ding aan boord wordt genoten". Liever ware het ons geweest, indien bepaald was, dat de voeding aan boord zal zijn volgens tarief 20 en dat degene, die de voeding ver strekt, hiervoor van den betrokken Int. de betaling erlangt. Er volgen nu nog een tweetal tabellen omtrent „voedingswijze", die o. i. met voordeel uit het staatsblad (dus uit het tarief) hadden kunnen zijn weggelaten. Intusschen zij aangeteekend, dat dergelijke menu's den grond slag van het tariej dienen te vormen. Een huisvrouw zegt immers ookVandaag zullen we dit of dat eten en gaat na, wat hiertoe noodig is, doch zegt nietik heb zoo veel van dit en zooveel van dat, wat maak ik ervan Uit de menu's volgt het tarief en niet omgekeerd. Aangegeven is een voedingswijze voor Eur. enz. en een voor Inl. O. i. behoort er maar één voedingswijze te zijn, zie voren. Om niet te veel ruimte in beslag te nemen, zullen wij hier niet die staten overnemen doch een paar regels daarvan en wel de noten (4) en (5), luidende: 407 I. M. T. 26 1919.

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 439