Mr J Meihuizen. Niets dienaangaande bepaald. De straf moet hangende de re clame voortgang hebben. Reclamant houdt van rechts wege arrest. Weinig of niets dienaangaande bepaald. Onderzoek en beslissing slechts voor zoover de klacht formeel reikt. Niets dienaangaande bepaald. Extra bestraffing bij lichtvaardig indienen van ongegronde reclames. Termijn voor verzoek tot onder zoek door krijgsraad binnen 3 da gen na kennisneming van beslis sing van den strafoplegger. Onderzoek door K. R. op de stukken en processen-verbaal van officieren-commissarissen zonder verplichting reclamant persoonlijk te hooren. Wil de krijgsraad een straf hand haven, dan moet 's reclamants schuld wettig en overtuigend be wezen zijn. tot den gearresteerde mogen 3 lieden zijner keuze worden toegelaten om met hem te be raadslagen. de straf kan worden geschorst en wordt van rechtswege ge schorst bij beklag over degra datie, plaatsing 2de klasse M. D. en inlijving bij strafdetachement. slechts reclamanten over de gradatie, plaatsing 2de klasse M. D. en inlijving strafdetache ment houden van rechtswege arrest. verplichting van den chef van den strafoplegger om den ge strafte zelf te hooren en verdere instructie voor die autoriteit. onderzoek en beslissing over de zaak in haar vollen omvang, onverschillig, hoe de klacht luidt. Herstel van geleden nadeel bij onrechtvaardige bestraffing. vervallen. idem binnen 2 dagen. direct onderzoek door den K. R. met verplichting klager per soonlijk te hooren en ruimere bevoegdheid om tot zelfstandig oordeel te geraken. De krijgsraad doet uitspraak „naar bevind van zaken". 414

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 446