B. Commission van samenwerking. van Hlles Wat. Ouerleg met militairen en nereenigingen en de commission nan samenmerking bij het Dederlandsche teger. a. Elk militair mag, ook namens anderen, verzoeken of bezwaren, betrekking hebbende op plaatselijke toestanden, schriftelijk indienen aan den Commandant van het legeronderdeel, waartoe hij behoort, of aan een hoogeren militairen chef. Hierbij kan worden verzocht tot nadere toelichting een mondeling onderhoud te mogen hebben b. Wanneer bij rechtspersoonlijkheid bezittende bonden en ver eenigingen of bij plaatselijke afdeelingen dier bonden en vereenigingen de wensch bestaat om verzoeken of bezwaren van algemeenen aard kenbaar te maken aan een der hieronder vermelde legerautoriteiten, kan dit schriftelijk geschieden. Hierbij kan door een of meer leden van het bestuur worden verzocht tot nadere toelichting een mon deling onderhoud te mogen hebben. De hier bedoelde legerautoriteiten zijn de Commandant van het Veldleger en de zelfstandige hoofden van wapens of dienstvakken, Teneinde aan de militairen van lageren rang gelegenheid te ver schaffen tot medewerking met hun chefs in zake hun verzorging, zullen drie soorten commissiën in het leven worden geroepen 1. Kazerne-commissiën, voor de belangen der militairen inzake de huisvesting, nachtligging en al hetgeen verder de samenleving in de kazerne beheerscht. 2 Voedigs-commissiën, voor de belangen der deelnemers aan de menage, met betrekking tot de goede hoedanigheid, de goede be waring en smakelijke bereiding der levensmiddelen. 3. Cantine-commissiën, voor de belangen der militairen met betrekking tot de cantine. De leden dezer commissiën worden aangewezen door den com- mandeerende-officier of, indien er meer korpsen bij betrokken zijn, door de commandeerende-officieren in onderling overleg. Hierbij zal zoo mogelijk rekening worden gehouden met dewen- schen van belanghebbenden. 1. Kazerne- commissie. Per compagnie (eskadron of batterij) worden drie vertegenwoor digers uit de korporaals en soldaten aangewezen, vormende te zamen 455 A. Overleg met militairen en vereenigingen van militairen. I. M, T. 29 1319.

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 487