een kazerne-commissie voor het betrokken onderdeel. Zij worden, om de twee maanden, bij toerbeurt vervangen. De commissie heeft tot taak de wenschen en klachten van be langhebbenden ten opzichte van het kazerneleven, in den ruimsten zin genomen, rechtstreeks ter kennis te brengen van den compag nies-commandant een en ander voor zoover dit niet is opgedragen aan de voedings-commissie of de cantine-commissie. De kazerne-commissie ve'gadert ten minste eenmaal s maands onder leiding van den compagnies-commandant. Deze hoort de kazerne-commissie voorts, wanneer hij hiertoe het verlangen te kennen geeft of wanneer hij zelf dit noodig acht. Hij verstrekt haar de inlichtin- gen die zij vraagt, voor zoover die benoodigd zijn voor de verrichting van' haar functie. Hij neemt haar opmerkingen en wenschen in ont vangst, beslist daarop of brengt deze ter kennis van zijn chef. Per compagnie en per staf wordt uit de onderofficieren een ver tegenwoordiger aangewezen, om in den geest van het hiervoren gestelde de belangen te behartingen van de onderofficieren. Bij de cavalerie per regiment is het regiment huzaren met in één garnizoen gelegerd, dan wordt deze bepaling toegepast ten aanzien van de vereenigde eskadrons in elk garnizoen bij de veld-artillerie per afdeeling, bij de overige wapens per bataljon wordt uit elk der kazerne-commissiën een lid afgevaardigd, te kie zen uit en door de kazerne-commissies, om zitting te nemen bi] de cavalerie in de regiments-, bij de veld-artillerie in de afdeehngs-, en bij de overige wapens in de bataljons-commissie. De commandant van het onderdeel, waartoe zulk een commissie behoort, vergadert ten minste eenmaal per kwartaal met de commissie en evenzoo met de vertegenwoordigers der onderofficieren. Voorts hoort de hierbe- doelde commandant de commissie, wanneer deze hiertoe het ver langen te kennen geeft of wanneer hij dit zelf noodig acht. 2. Voedings-commissie. Voor elke zelfstandige menage wordt een commissie aangewezen, die bestaat uit een troepenofficier, een officier van de Militaire Ad ministratie (c. q. den verplegingsofficier) en drie vertegenwoordigers van hen, die aan de menage deelnemen. Elke maand wordt een vertegenwoordiger door een nieuwen vervangen. De oudste officier is voorzitter. Met inachtneming van de goede krijgstuchtelijke verhoudingen heeft ieder lid dezer commissie het recht na te gaan al hetgeen hem voor een deugdelijke uitvoering van de taak der commissie gewenscht voorkomt, De commissie en de leden afzonderlijk kunnen zich schriftelijk rechtstreeks wenden tot den commandeerende-officier van het on derdeel, dat de menage voert, met voorstellen en opmerkingen over de voeding. De commissie en de voorzitter kunnen dit mondeling rechtstreeks doen bij dien C.-O. en ieder lid bij den voorzitter. De commissie vergadert zoo dikwijls dit door een der leden wordt verlangd. De C.-O. van het onderdeel, dat de menage voert, stelt de com missie volledig op de hoogte van al hetgeen op de voeding betrek- 456

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 488