Section" (bij divisie-staven) en de „Veterinary Hospitals" (in het hart des lands). Verder bevat deze aflevering nog: Militair tarief op de tramwegen, door res.-luit. Ente, en Regeling van het vrij vervoer voor militairen, door res.-luit. Kengen. Militair Technisch Tijdschrift No. 4, Augustus 1918. „Wat onze koloniën aan materialen voor de oorlogstechniek kunnen opleveren" door den mijningenieur v. Dusseldorp verdient zeker onze belangstelling. In het kort bespreekt schr. de verschillende hulpbronnen, welke hij verdeelt in de groepenertsen, steenkolen, bruinkolen en minerale oliën; krachtbronnen; grondstoffen voorde bereiding van springstoffenstikstofverbindingenvoedingsmiddelen veevoeder; industrie Al is schr. een leek op militair gebied zoo als hij zelf zegt toch ziet hij duidelijk in, dat het voor het De partement van Oorlog van groot belang is in vredestijd de noodige voorbereidingen te treffen, opdat in tijden van oorlog de verschil lende hulpbronnen in het belang van de oorlogvoering een zoo nuttig mogelijk rendement zullen opleveren Ook het organiseeren van de industrie om te kunnen samenwerken in oorlogstijd tot het leveren van ooriogstuig is een vraagstuk, dat, naar Schr. veron derstelt, zeker de legerleiding reeds langen tijd bezig houdt en waarvoor dan ook wel de plannen gereed zullen zijn. Luit. Burger geeft een beschrijving, met teekeningen en photo's toegelicht, van de fabricage van de scherpe patroon No. 1, terwijl luit Wilson een artikel aanvangt „over de technische inrichting van moderne zoeklichten." Voorts de gewone rubrieken. J. 46

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 48