Mavors No. 1, Februari 1919. De bekende militare schrijver, Majoor Bruijn, geeft een leidraad voor het houden van theorie over krijgstucht, welke geen nieuwe gezichtspunten opent, doch die toch, vooral in den tegenwoordigen tijd, van groot nut is. Over het algemeen zijn wij niet sterk in het geven van theoretisch onderricht, zoodat elke leidraad welkom is. De Eerste-Luitenant van Voorst Evekink zet zijn verhandeling over het nieuwe militaire tuchtrecht voor de landmacht voort. De Eerste-Luitenant Schmidt geeft een studie over riviergevechten. Van belang is een bespreking van een brochure over den mili tairen groet van de hand van Ritm. van den Berg van Saparoea Hoewel sommige van de overwegingen, welkè den brochureschrijver tot zijn conclusie leidden, voor ons Leger niet gelden, zijn èn bespreking èn brochure zeer lezenswaard. De Res-Eerste-Luitenant Doornink behandelt de fabricage van patronen. Ten slotte een uittreksel uit de legerorders betreffende overleg met militairen en vereenigingen van militairen en over de comrnissiën van samenwerking, welke gelegenheid aan militairen van lageren rang moeten geven tot medewerking met hun chefs inzake hun verzorging. Onder de rubiek „Van Alles Wat" is het uittreksel volledig opgeno- Militair-Technisch Tijdschrift No. 9, Januari 1919. Deze aflevering bevat: „Het persen van stalen bussen voor brisantgranaatkartetsen van 7 cM", met talrijke photo's, door Luit. V. Eijk. „Draadlooze berichtgeving voor militaire doeleinden", een popu lair gehouden beschouwing door Res.-Luit. Tolk; „De brisantie van explosiva" door DR van Duin (de inleiding tot een wetenschappelijk betoog); „Over de technische inrichting van moderne zoeklichten" door Luit. Wilson (vervolg, behandelt de motorlamp van Rautter-Harle, den voorschakelweërstand en het centreersegment). J- 461

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 493