Van FlIIes töat. De Internationale Wetenschappelijke Uoedselcommissie. Deze commissie, door de gralliëerden ingesteld, bestaat uit de professoren Siarling en Wood (Engeland), Chittenden en Luch (Ver- eenigde Staten), Grey en Langiois (Frankrijk), Bollazzi en Pagliani (Italië) en Hulot (België). In haar eerste zitting te Parijs heeft de commissie een standaardmaat vastgesteld voor de minimum voedselbehoefte van den gemiddelden man (van 70 K G. lichaamsgewicht), die niet te zwaar werk verricht gedurende een achturigen werkdag. Deze werd vastgesteld op 3300 calorieën, waarvan nog 10 °;0 kan vervallen in tijd van nood, zonder dat daardoor schade wordt gedaan aan de gezondheid In de tweede zitting te Rome werd een overzicht opgemaakt van de voedselhoe- veelheden, weike elk land moest in- en uitvoeren. Een minimum vleeschrantsoen werd niet vastgesteld, omdat dierlijk-door plantaar dig eiwit kan worden vervangen. Als minimum vetrantsoen werd vastgesteld 75 gram per man en per dag, dat is dus 52i gram in de week, gedeeltelijk uit plantaardig vet. Als uniforme maat voor den graad, waarnaar het koren zal worden uitgemalen, werd be paald 85 (80 °/o in den zomer en 90 °/0 in den winter). (Tijdschrift v. Geneeskunde 24 Augustus 1918). v. W. (Dilitaire toerustingen Dan 3apan. Terwijl kort geleden de pers ons den tekst van het voorgestelde vredesverdrag en daarmede de algemeene regels voor den volkeren bond bracht, brengen wij in dit nummer eenige berichten over mi litaire toerustingen van Japan. Klaarblijkelijk heeft Japan minder vertrouwen in een volkerenbond en de daarmede samenhangende verwachtingen omtrent de beperking der bewapeningen dan het Oppe bestuur in Nederland. Wie zal gelijk blijken te hebben Ben jamin Franklin placht te zeggen „Wanneer gij u tot schapen maakt, dan zuilen de wolven u natuurlijk verscheuren." 1. Oprichting van nieuwe formatiën. Bij het onder de wapenen komen der nieuwe lichting in het be gin der maand December 1918 werden zelfstandige mitrailleur-com pagnieën opgericht bij het 1ste reg. garde en het £de, i2de, 18de, 539

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 575