41ste en 79ste reg infanterie, respectievelijk behoorende tot de garde-, 8ste, 9de, l>de, 13de, 14de, 5ae, 17de en 2Jste divisie. Met de mitrail leurcompagnieën, opgericht op 1 December 1917, beschikt de Japan- sche infanterie thans over 18 zelfstandige mitrailleuicompagnieën. Tezelfder tijd weid opgericht de 1ste compagnie van het 4de luchtvaaribataijon, welke voorioopig totdat het terrein en de ge bouwen voor dit batajon gereed zullen zijn zal worden gehuis vest bij het 1ste luchtvaartbataljon te Tokorozawa. Het 2de Iuchh aartbataljon is thans gelegerd op het nieuwe vlieg veld te Kagamigahara (niet ver van Nogoya gelegen). De 2de en 3de compagnie wordt thans opgerichtde bataljonscommandant werd in het begin der maand December aangewezen. Den Isten November werd gevormd het zelfstandige telegraafba- taljon behalve de staf bestaande uit een luitenant-kolonel, 1 majoor, 1 kapiten, en 1 luitenant-adjudant, werden 2 kapiteins-compagnies commandanten aangewezen; het bataljon bestaat dus uit 2 compag nieën. Tegelijk werd het vroegere teiegraafbata'jon uitgebreid tot een regiment en een tweede bataljon daarbij opgericht; het zelfstan dige telegraafbataljon zal tg.t. gelegerd worden te Hiroshima. Naar verluidt, zal in de maand April a s. de staf der 2fiste divi sie worden gevormd en gelegerd woiden te Ryuzan (nabij Seoul), waarna de iot nu toe aldaar verblijf houdende staf der 19ste divi sie naar Ranan zal worden overgebracht. Van de oprichting der nog ontbrekende infanterieregimenten 75 en 76 en de overige, tot die divisie behoorende hoepen werd echter nog niets vernomen. Eenigen tijd geleden zijn benoemd de commandanten en staven der 3 regimenten bergartillerie, zoodat de reorganisatie dezer wapen soort als voltooid kan worden beschbuwd. Den lsten December J418 werd het automobielkorps gevormd, hetwelk gelegerd is nabij Tokyo en onder het bevel staat van den commandant der 1ste divisie ln ve band daarmede werd de commis sie voor de bestudeering van autotractie ontbonden. Het korps bestaat uit 2 compagnieën; het aantal voertuigen is niet vastgesteld. 2, Luchtvaart. De Fransche zending instructeurs kwam in de maand December 19:8 in Japan aan; zij bestaat uit 22 oificieren en 38onderofficieren en minderen. Aangezien de aankomst der vliegtuigen aanmerkelijk vertraagd werd, heeft de missie hare eigenlijke werkzaamheden eerst kort geleden kunnen aanvangen. Naast de uitbreiding der luchtvaartformatiën—er is sprake van de aanvrage van gelden voor oprichting van een 5de, 6de en 7de luchtvaartbataljon-doet het Japansch legerbestuur thans alle moeiie het aantal vliegtuigen te vermeerderen. Begrijpende, dat de motorin- dustrie in Japan nog verre achterstaat bij die in het buitenland, is het streven de motoren buiienslands aan te koopen en de vliegtuigen verder hier te vervaardigen. Het aantal van 600 vliegtu gen, hetwelk volgens een dagbladbericht het Japansch leger thans zoude bezitten, moge overdreven worden geacht, doch wel mag worden aangenomen, dat Japan binnen korten tijd minstens dat aantal zal bezitten, wanneer 540

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 576