Kap. Westerveld komt nog eens terug op de quaestie van de bevordering van onderofficieren tot hoogeren rang om zijn daarover handelend artikel in de Dec.-afl. nader toe te lichten. Zijn stelsel is: aan de onderofficieren de gelegenheid openen snel voor bevordering in aanmerking te komen en de minder ontwikkelden of de door den dienst teleurgestelden in staat stellen zich in het leger voor te be reiden voor betrekkingen daarbuiten. Hoewel zijn beschouwingen op toestanden in het moederland betrekking hebben, bevatten zij talrijke punten, die ook onze overdenking waard zijn. „Allerlei" door Kap. Ridder van Rappard bevat verschillende kleine opmerkingen op het gebied van den dienst in een batterrij der vestingartillerie. Luit. de Ruyter van Steveninck geeft toepassingen van het gebruik van de kompasroos bij de bereden artillerie, terwijl de Heer S. Kalff de artikelenreeks besluit met „Een vermaard geschutgie- ter" (Tde Geer). j. Artilleristisch Tijdschrift, No. 4, April 1919. Kapitein Portheine geeft een overzicht over mijnwerpers en hun gebruik in den jongsten oorlog. Majoor van Dam van Isselt vervolgt zijn artikel over den eenja rigen oefeningstijd bij de veldartillerie, waarvan hij de verkregen uitkomsten alleszins bevredigend acht. Kapitein Sluys geeft een critische bespreking van een artikel in de Allgemeine Schweizerische Miiitarzeitung van 1918, Nos. 41 en 42, over de beginselen van den modernen aanval in den bewe gingsoorlog, den z.g. „Wellenangriff". De Heer Kalff beëindigt zijn artikel over „Een vermaard ge- schutgieter'. Ad. Int. Mavors, No. 2, Maart 1919. Kap. Linden bepleit de oprichting van een reisfonds, waaruit de reis- en verblijfkosten verbonden aan studiereizen door officieren bestreden zouden kunnen worden. Hij wil dit fonds vormen door een vereeniging van officieren, die daartoe een maandelijksche bij drage storten; de helft van de benoodigde reis- en verblijfkosten worden dan door het fonds, de andere helft door het Rijk betaald. (1) Art. Tijdschrift, No. 3, was bij het bewerken van deze rubriek nog niet beschikbaar. 544

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 580