Nederland, heeft men meer behoeften dan iemand die gezond is, en de verlofgangers, die gezond zijn, zijn gemobiliseerd, hebben toelagen gekregen, zoodat die menschen niet buitengewoon lijden onder de lage verlofstraktementen en daarom zou ik er voor zijn om aan de nieuwe regeling voor de zieke verlofgangers terugwerkende kracht te geven. Óp de keper beschouwd is dit misschien niet billijk tegenover die anderen, maar practische bezwaren voor die anderen zullen daaruit niet voortvloeien. Nu iets anders, ook over de verlofstraktementen. Ik heb uit het voorstel der Regeering begrepen, dat het verlofs traktement zal zijn een bepaalde fractie van het activiteitstrakte ment en nu komt het er op aan te weten, wat men onder activi teitstraktement verstaat Wanneer men als officier aangeslagen wordt in de inkomsten belasting, wordt als belastbaar inkomen genomen, hetgeen men maandelijks bij den kwartiermeester ontvangt, benevens de huis huurvergoeding, de vrije geneeskundige behandeling en de kostelooze verstrekking van geneesmiddelen, uitgedrukt in een bepaald percen tage van het maandelijksche traktement. Dat gezamenlijke bedrag vormt dan den grondslag voor de berekening van den aanslag in de inkomstenbelasting. Wanneer het verlofstraktement nu een bepaalde fractie is van het activiteitstraktement, dan moet de bepaling van het activi teitstraktement plaats hebben op dezelfde wijze, als voor de inkom stenbelasting geschiedt, en ik ben in die overtuiging versterkt door de wijze, waarop de berekening geschiedt bij de burgerlijke landsdienaren, die eene gouvernementswoning in gebruik hebben. Daarvoor wordt betaald een zeker percentage van het tractement, welk gedeelte voor de berekening van het verlofstraktement niet van het activiteitstraktement wordt afgetrokken. De Voorzitter: Men woont vrij en heeft traktement. De heer Pabst: Er zijn ook burgerlijke ambtenaren, die voor hunne woning moeten betalen. Nu is het waar, dat hier een zekere moeilijkheid schuilt, omdat de huishuurvergoeding niet in alle plaatsen dezelfde is, maar zou het zoo bezwaarlijk zijn als men in rekening bracht de hoogste klasse der huishuurvergoeding Officieren behooren niet tot de hoogst betaalde landsdienaren en het zou heusch niet erg zijn, wanneer men een ruime opvatting huldigde bij de bepaling van het verlofstraktement. Ik wil van deze gelegenheid gebruik maken om nog een andere aangelegenheid onder de oogen der Regeering te brengen. In het voorjaar heeft men in de Memorie van Antwoord kunnen lezen, dat voortaan officieren, lid van een examencommissie, evenals de burgers, die lid van een examencommissie zijn, een toelage zouden ontvangen. Het staat op blz. 11 van Gedrukt stuk No. 61 vermeld als volgt: Vaststelling van de aan assistent-leeraren toe te kennen toe lagen, onverschillig of zij burger dan wel officier zijn, op eenzelfde bedrag,zal in overweging worden genomen. 74

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 76