Om den man zoo lang mogelijk een zeilde mapen Ie doen behouden. Het behoeft geen betoog, dat het met oog op schietuitkomsten, vertrouwen in het wapen en onderhoud daarvan, veel aanbeveling verdient den man zoo lang mogelijk in het bezit te laten van het zelfde wapen. Naar wij meenen, hebben enkele jaren geleden plannen bestaan, om het daarheen te leiden. Van die plannen hebben wij echter sedert niets meer vernomen en de zaak lijkt ons belangrijk genoeg om er weer eens de aandacht op te vestigen. Wij stellen ons voor, dat het doel op de hieronder aangegeven wijze bereikt zou kunnen worden. Een of meer centrale magazijnen voorzien garnizoensmagazijnen van wapens en ontvangen van deze het overtollige terug. In eik garnizoen is een garnizoensmagazijn. Dit verstrekt aan den man 1. een recrutenwapen, dat ingeleverd wordt, zoodra wordt overge gaan tot oefeningen met losse en scherpe patronen; 2. een schietwapen (niet tegelijk met het wapen sub 1). Voorts verstrekt het aan de veldcompagnieën de daarbij in gebruik te geven recrutenwapens. Omgekeerd worden wapens bij dit magazijn ingeleverd. Verstrekking aan en inlevering door den man geschieden door tusschenkomst van den comp commdt Voor zooveel noodig, zal verder een wapen, waarmee geschoten kan worden, genoemd worden „schietwapen", in tegenstelling met een „recrutenwapen", waarmee niet gevuurd mag worden. Voorts wordt met een wapen bedoeld het geweer, de karabijn of het pistool met bijbehoorend leergoed, gereedschap, enz. voor onderhoud en c. q. kle wang ingeleverd en ontvangen worden steeds zulke complete stellen. „Inleveren" en „ontvangen" geschieden in en uit de garn. ma gazijnen; „bewaren" heeft plaats op de rustkamer der compagnie. Onder compagnie hier en verder ook te verstaan: eskadron, bat terij, detachement, kleine staf, enz. 64J

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 105