Voor reparatie worden door garnizoensmagazijnen zonder atelier naar dito met werkplaats geweren, enz. opgezonden, zoo noodig compleet met leergoed, enz. Eerstgenoemde magazijnen kunnen ter vervanging van in het ongereede geraakte en niet meer te repareeren klewangs, onderdeelen van leergoed, gereedschappen, enz, daarvoor nieuwe ontvangen uit laatstgenoemde magazijnen, die ze van de op te geven nummers voorzien. In de controle staat op 's mans folio gedrukt (c.q. voorloopig bijgeschreven) het woord „wapening", waarachter vermeld worden nummer, gebreken, enz., welke aanteekening de man bij over plaatsing met medeneming van zijn wapen op zijn overgangsstuk meekrijgt. Alleen van recrutenwapens der veldcompagnieën wordt bij de compagnie een register aangehouden; overigens vervalt de wapen» controle en heeft de compagnie geen wapening in verantwoording. Bij gevaar voor oorlog worden de recrutenwapens en andere niet meer ber.oodigde artikelen van wapening, zooals thans aan gegeven in het Overzicht Wapening, ingeleverd. bij uitzondering kan een wapen op verzoek van den comp. commdt. in het garnizoensmagazijn tegen een ander worden ingeruild, bijv. indien de dracht en 's mans constante richtfout in denzelfden zin afwijken. De garnizoensmagazijnen hebben alle in het garnizoen thuis be- hoorende wapens in verantwoording. Gaat een wapen zonder tus- schenkomst van zoo'n magazijn over naar een ander garnizoen, dan geeft de betrokken comp. commdt. ter plaatse van vertrek kennis aan het garri. mag. aldaar, dat het wapen in verantwoording over geeft aan het garn. mag. ter plaatse van bestemming. Bij aankomst aldaar wordt door den nieuwen comp. commdt. daarvan bericht aan het garn. mag. aldaar. De nummering van wapens geschiedt door personeel van het betrokken atelier, in alle onder die werkplaats ressorteerende garni zoenen. Elk off. v. wap. krijgt bepaalde nummers aangewezen om aan te brengen (bijv. 1lOliO, 5001ICOCO, enz.), voor elke soort wapen afzonderlijk. Hij begint in elk garnizoen met de in het garn. mag. aanwezige wapens. Evenzoo worden de wapens der centrale magazijnen genummerd. Zijn alle wapens van het leger genummerd, dan worden verder nieuw in Indië aankomende wapens in de centrale magazijnen genummerd en daaruit dus voorzien van een nummer verstrekt aan de garn. magazijnen. 645

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 107