Een en ander geldt natuurlijk niet voor de artikelen, die voor completeering van uitrustingen (zie boven) in de garn. magazijnen, en na die algemeene nummering uit den aard der zaak ook in de centrale magazijnen moeten aanwezig zijn zonder nummer. Waar een centraal magazijn gevestigd is, is het garnizoensmaga zijn daaraan verbonden. Verstrekking door en inlevering in de garnizoensmagazijnen en bewaring op de rustkamers der compagnieën, medenemen van het wapen door den man bij overplaatsing, opzending van wapens, enz. hebben plaats in de hieronder genoemde gevallen als daarbij aan gegeven. 1. De man treedt in dienst als recruut of milicien. Hij ontvangt ter plaatse van indeeling een recrutenwapen. Zoodra hij overgaat tot de oefeningen met losse en scherpe patronen levert hij het recrutenwapen in en ontvangt een schietwapen. 2. De man wordt als recruut of milicien overgeplaatst, terwijl hij nog een recrutenwapen gebruikt. Hij levert dit dan vóór vertrek in; op zijn O. S. wordt achter „Wapening" geschreven „Geen"; op zijn nieuwe standplaats aangekomen, ontvangt hij daar een recrutenwapen. 3. Bij gewoon verlof, opname in het hospitaal, vertrek in com missie, voorloopig arrest, provoost- of cachotstraf en dergelijke korte afwezigheden wordt het wapen van den man, evenals thans, in bewaring genomen op de rustkamer. 4 Wanneer de man mankeert, als sub 3 5. Bij vermissing wordt 's mans wapen ingeleverd. Het wordt, ten einde het bij eventueele terugkeer zoo mogelijk weer aan denzelfde in gebruik te geven, niet aan een ander verstrekt, zoo lang nog meer wapens beschikbaar zijn in het garn. mag. Het eerst worden zoo noodig door anderen wapens ontvangen van degenen, die het langst op stap zijn. 6. Bij verlaten van den dienst ter plaatse van het garnizoen, waar de man het laatst dienst deed, door iemand, die weer voor een engagement in aanmerking kan komen (wat de corrp. commdt bij inlevering van het wapen meldt), wordt gehandeld als sub 5. Laat de man zich bij het verlaten van den dienst naar elders opzenden, dan wordt zijn wapen vóór zijn vertrek daarheen inge leverd, zonder meer. 7. Bij overlijden wordt het wapen ingeleverd. 8. Gedurende den tijd, dat miliciens, enz. niet onder de wapens zijn, worden hun wapens voor hen in het garn. mag. gedeponeerd. (Deze wapens rekenen niet mee in den boven bedoelden voorraad). 646

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 108