9. Bij overplaatsing zonder dat daaraan verandering van bewapening is verbonden, neemt de man zijn wapen mee (of wordt het, indien zulks wenschelijk wordt geacht, door tusschenkomst van het garn. mag. voor hem opgezonden) naar (het garn. mag. van) zijn nieuw garnizoen; op zijn O. S. worden nummer en bijzonderheden van zijn wapen ingeschreven (c.q. onder toevoeging van „opge zonden"). Moet een „alleen reizende", die zijn wapen bij zich heeft, minstens één nacht op een schip vertoeven, dan geeft hij gedurende de reis te water zijn wapen in bewaring bij een daartoe aan te wijzen scheepsofficier. Voor miliciens, enz., die gedurende den tijd, dat zij niet onder de wapens zijn, worden overgeplaatst naar een ander garnizoen (d.w.z. wien, bijv, wegens verhuizing, een andere plaats wordt aangewezen voor vervulling van hun dienstplicht), worden de voor hen in het garn. mag. gedeponeerde wapens opgezonden naar en in verant woording overgegeven aan het garn. mag. ter plaatse van nieuwe indeeling. 10. Bij overplaatsing met verandering van bewapening levert de man vóór vertrek zijn wapen in, gaat over met de aanteekening „Wapening: Geene" en ontvangt ter plaatse van bestemming (2) een nieuw wapen. 11. Bij wijziging van bewapening wegens verandering van positie door bevordering, degradatie, enz. wordt 's mans wapen ingeleverd en ontvangt hij wanneer hij tevens overgeplaatst wordt naar een ander onderdeel, na aankomst daarbij een ander wapen. 12. Bij veroordeeling tot een straf van langer dan drie maanden wordt het op de rustkamer bewaarde wapen van den man ingeleverd na approbatie van het vonnis. Overigens wordt door het garn. mag. daarmee gehandeld als sub 5, indien het vonnis niet tevens inhoudt veirvallen-verklaring van den militairen stand. In het laatste geval heeft inlevering plaats zonder meer. 13. Wordt een wapen in reparatie gegeven, dan ontvangt de man gedurende den tijd der reparatie een ander wapen uit het garn. mag. Dit laatste wapen behoudt hij definitief in geval hij gedurende Naar een ander garnizoen dan wel naar een ander onderdeel ter zelfder plaatse. (2) Dan wel, bij overplaatsing naar een ander onderdeel in hetzelfde garnizoen, na aankomst bij dat onderdeel. 647

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 109