Het schijnt beter de levensverzekering-maatschappijen, zoolang deze niet genegen zijn het leven der vliegeniers zij het ook tegen eene verhoogde premie te verzekeren, buiten deze aangelegenheid te houden en eene voorziening te treffen in dien zin, dat aan de nagelaten betrekkingen van verongelukte vliegeniers, alsook aan militairen, die tegevolge van een vliegongeluk ongeschikt voor den militairen dienst zijn geworden, van landswege eene bepaalde uitkeering wordt gewaarborgd. Onderafdeeling 424. Zie de toelichting bij Onderafdeeling 359 De geleidelijk toene mende werkzaamheden,naarmate de invoering van de militie vorderde, eischten meer personeel, hetwelk aanvankelijk bij wijze van tijdelijken maatregel werd tewerkgesteld. Ondera/d elinq 425. Herziening van de opleiding tot officier bij de Korpsen bausan en het legioen van Mangkoe Negoro. De tot deze korpsen behoorende officieren zijn alleen bestemd om daarbij den practischen troependienst te verrichten en dan nog nagenoeg uitsluitend in de subalterne rangen van luitenant en kapitein Bovendien behoort in het oog te worden gehouden, dat in geval van oorlog de hoofdzaak zal komen te rusten op het staande leger, later in vereeniging met het militieleger, terwijl de korpsen barisan en het legioen van Mangkoe Negoro het karakter dragen van hulp korpsen. In verband hiermede kan, voor wat de officieren betreft, volstaan worden met eene algemeene ontwikkeling, zooals die na het geheel en met vrucht doorlóopen van de Hollandsch-Inlandsche school verkregen is Wordt dan verder het genoten onderwijs gedu rende de opleidingsjaren tot officier onderhouden en het onderwijs in de Nederlandsche taal voortgezet, dan kan een verder opvoeren van de algemeene ontwikkeling overbodig worden geacht. Zooals uit de toelichting op onderafdeelirg 425 blijkt, is ten aanzien der bezoldiging niet alleen rekening gehouden met de inkomsten van de iniandsche bestuursambtenaren, met wie zij in maatschap- pelijken zin op één lijn gesteld kunnen worden, doch ook met den aard en den omvang van de opleiding der hierbedoelde officieren. In verband nu met deze laatsten factor werd het billijk geoordeeld, dat in den luitenantsrang de bezoldiging zou blijven beneden die van een onderdistrictshoofd en dat de bezoldiging van de kapiteins en hoofdofficieren in dier voege geregeld zou worden, dat de hoogste bezoldiging van een kapitein ongeveer overeenkomt met de normale bezoldiging van een districtshoofd en de hoogste bezoldiging van een majoor (luitenant-kolonel) ongeveer met de hoogste bezoldiging van evenbedoelden bestuursambtenaar. Onderafdeeling 42 x Renteloos voorschot te verleenen aan de op te richten veevoederkoekenfabriek. Aangezien deze post geheel van de begrooting is afgenomen, wordt toelichting overbodig geacht. 657

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 129