Ouerzicbt ran eenige buitenland- scbe militaire tijdschriften. Journal of the United States Artillery, Maart-April 1919. Majoor Azell Ames behandelt het gebruik van zware spoor wegartillerie bij de kustverdediging. Hij wijst erop, dat het finan cieel een onbegonnen werk is alle voor een vijand belangrijke ha vens afdoende te versterken en dat daarom beweeglijkheid der kustartillerie noodig is om op het door den vijand gekozen lan- dingspunt bijtijds een voldoende hoeveelheid artillerie bijeen te hebben, in staat om het tegen 's vijands scheepsartillerie op te ne men. Vervoer op spoorwegaffuiten is daarvoor noodzakelijk, uit breiding van het bestaande spoorwegnet dikwijls onvermijdelijk. Aanvulling van de zware spoorwegartillerie door minder zware mo torartillerie wordt eveneens bepleit. Het artikel wordt vervolgd. Luitenant-Kolonel Campbell beschrijft verschillende, bij deAme- rikaansche kustartillerie gebruikelijke spoorwegaffuiten. Kolonel Williford bespreekt het gebruik en de organisatie van loopgraafartillerie aan de hand van in den oorlog verkregen ervaring. Hij blijkt een groot voorstander te zijn van een lichten mortier met een dracht van ruim 30C0 M., een projectielgewicht van ong. 18 K.G., terwijl het gewicht van den geheelen mortier niet meer dan 360 KG., bedragen mag. Als bijlage zijn bij het ar tikel gevoegd een verslag over het gebruik van 15 cM - mortieren als „accompanying artillery" in het begin van Nov. 1918 en de vertaling van een Duitsch verslag over het gebruik van mijnen- werpers. Kolonel Meade Wildrick geeft een bijdrage over de vuurleiding van mobiele kustartillerie. Majoor Norton maakt eenige opmerkingen over de ontwikke ling van de artillerie in de toekomst op grond van de oorlogser varingen. Van belang is hetgeen hij schrijft over maatregelen om den diensttijd van een kanon te verlengen. Het vetten van projec tielen is volgens hem van gunstigen invloed, terwij! het drijven van een zekere hoeveelheid bladtin door middel van een kruitlading door de ziel het aanslaan van koper bijna geheel zou voorkomen. Voorts een beschrijving van een eenvoudig toestel, dat aan den kijker van een meetinstrument aangebracht worden kan en dat dient om 's nachts met behulp van de poolster de richting van het noor den te bepalen, gevolgd door korte mededeelingen over onderwer pen van artilleristischen aard. 727

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 189