Journal of the United States Artillery, Mei 1919. Deze aflevering begint met een uitvoerig artikel over het camou- fleeren van spoorwegaffuiten, waarin beschreven wordt, hoe de groote massa's der in den oorlog gebezigde spoorwegaffuiten met de daarbij behooiende voertuigen door toepassing van wetenschappelijke me thodes aan de waarneming door vliegtuigen kunnen worden onttrok ken. Het resultaat wordt op duidelijke wijze door een groot aantal photographiën geïllustreerd. Majoor Azell Ames vervolgt zijn in de vorige aflevering begonnen artikel over het gebruik van zware spoorwegartillerie bij de kust verdediging. Met het oog op het bepalen van de lijn stuk - doel, in het geval het doel niet te zien is, geeft Kapitein Burd een vergelijkende studie over de verschillende methodes dienende tot het bepalen van het geographische noorden. Deze studie wordt vervolgd. Ten slotte een uitvoerige studie over kaartprojecties en mededee- lingen over onderwerpen van artilleristischen aard. Journal of the Royal United Service Institution, Mei 1919. Deze aflevering bevat drie zeer lezenswaardige studiën over on derwerpen ontleend aan den pas geëindigden oorlog, n.I. over het optreden van de Italiaansche vloot in de Adriatische Zee, over het gevecht bij Néry op 1 Sept 1914 en over de 13de brigade Indische cavalerie in Palestina Een zeeofficier behandelt de strategie der Engelschen in den Oos- tenrijkschen successieoorlog. In „Napoleon and the Moniteur" beschrijft Majoor Compton de verhouding tusschen Napoleon en de pers en het gebruik, dat de Keizer in het bijzonder van de „Moniteur" maakte. Luit.-Kolonel Stephen, van den geneeskundigen dienst, vervolgt zijn mededeelingen over Boulogne als basis voor den Britschen geneeskundigen dienst gedurende den oorlog. Voorts kortere bijdragen over de „Tien Geboden" van de gevechts eenheid, over Genève, als de stad van het Roode Kruis, over Den Haag als verblijfplaats in vroegere tijden van Engelschen, over Corfu en ten slotte mededeelingen over leger en vloot in verband met de gebeurtenissen in Europa. 728

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 190