(4) Door het beklag wordt de uitvoering of de verdere uitvoering der straf niet geschorst behoudens hetgeen wordt bepaald in artikel 63 betreffende de straf van verlaging en in artikel 64 betreffende die van plaatsing in eene tuchtklasse. Artikel 63. De straf van verlaging wordt, tenzij de gestrafte afstand heeft gedaan van het recht van beklag, niet ten uitvoer gelegd binnen den in het eerste lid van artikel 62 vermelden termijn en in geval hij beklag heeft gedaan niet dan nadat de beslissing daarop tezijner kennis is gekomen. Artikel 61. De straf van plaatsing in een tuchtklasse wordt, tenzij degestrafte afstand heeft gedaan van het recht van beklag niet ten uitvoer gelegd binnen den in het eerste lid van ar- (1) Door het beklag wordt de uitvoering of de verdere uitvoe ring der straf niet geschorst, be houdens hetgeen wordt bepaald in artikel 4 betreffende de straf van degradatie. Artikel 4. (1) De straf van degradatie wordt, tenzij de gestrafte afstand heeft gedaan van het recht van beklag niet ten uitvoer gelegd binnen den in het eerste lid van artikel 2 vermelden termijn en in geval hij beklag heeft gedaan niet dan nadat de beslissing van den in artikel 1 bedoelden meerdere te zijner kennis is gekomen. Evenwel is de met degradatie gestrafte van rechtswege in arrest totdat de straf tegen hem is ten uitvoer gelegd. (2) Het doen van afstand van het recht van beklag geschiedt door kennisgeving langs den hierarchie- ken weg mondeling, of schriftelijk, aan den commandeerenden officier. Artikel 5. Een ingebrachte klacht mag niet worden ingetrokken Artikel 13. (1) Onder straffen in dit besluit worden mede begrepen de plaat sing in de tweede klas van mili taire discipline (en de inlijving bij een strafdetachement) (1) Bij G. B, van 9 Mei 1919 No. 41, Javasche courant van 13 Mei 1919 is de inlijving bij een strafdetache ment opgeheven. 835

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 297