tikel 62 vermelden termijn; ingeval hij beklag heeft gedaan niet voor den derden dag nadat de beslis sing daarop te zijner kennis is ge komen, en indien hij inmiddels de bij artikel 67 bedoelde eindbeslis sing heeft ingeroepen, niet voordat hij daarvan kennis draagt. 2Deze worden tenzij de gestrafte afstand heeft van beklag niet ten uitvoer gelegd binnen den in het eerste lid van artikel 2 vermelden termijn; ingeval hij beklag heeft gedaan, niet voor den derden dag, nadat de beslis sing te zijner kennis is gekomen en indien hij inmiddels de beslis sing van den Krijgsraad heeft ingeroepen, niet voordat hij van de eindbeslissing van het Hoog Mili tair Gerechtshof kennis draagt. Evenwel is hij wiens plaat sing in de tweede klas van militaire discipline (of wiens inlijving in een strafdetachement is gelast) onmiddellijk van rechtswege in arrest, tot aan het tijdstip zijner plaatsing of inlijving. (3) Voor het doen van afstand van het recht van beklag geldt het bepaalde bij het tweede lid van artikel 4. Artikel 65 lid 1 en 2. (1) De in artikel 61 genoemde meerdere is verplicht de zaak zoodra mogelijk te onderzoeken en in ieder geval zoowel den strafoplegger, indien deze zulks verlangt, als den gestrafte, mits gaders de door beiden opgegeven getuigen, indien en voor zooverre daartoe termen zijn, zoo mogelijk in persoon te ondervragen of an ders door een tot straffen be voegden meerdere te doen onder vragen. (2) Is ook dit laatste niet doen lijk, dan kan de ondervraging door Artikel 6 lid l en 2. (1) De in artikel 1 genoemde meerdere is verplicht de zaak zoodra mogelijk te onderzoeken. Hij zal den gestrafte en indien en voor zoover daartoe termen zijn, ook den strafoplegger en de door beide opgegeven getuigen- den strafoplegger bovendien in ieder geval, indien deze zulks verlangt- zoo mogelijk in persoon ondervragen of anders door een tot straffen bevoegden meerdere doen ondervragen. (2) Is ook dit laatste niet doen lijk, dan kan de ondervraging 836

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 298