den in het eerste lid genoemden meerdere schriftelijk, of van zij nentwege door een der in artikel 8 No. 1-6 van het Wetboek van Strafvordering genoemde ambte naren geschieden. door den in het eerste lid genoem den meerdere schriftelijk, of van zijnentwege door den residentie- rechter, den landrechter, of ter plaatse, waar geen zoodanig amb tenaar is bescheiden het Hoofd van Plaatselijk Bestuur der woon- of verblijfplaats van den te on dervragen persoon geschieden. Artikel 65 lid 3. Nadat het onderzoek is afge- loopen, beslist de meerdere naar bevind van zaken, en doet zoowel den strafoplegger als den gestrafte zoodra mogelijk van zijne beslis sing kennis dragen. Artikel 7 lid 1. Nadat het onderzoek is afge- lcopen, beslist de in artikel 1 genoemde meerdere naar bevind van zaken. Artikel 7 lid 2. Zijne beslissing strekt zich uit over de zaak in haren vollen om vang, ook al is het beklag slechts gericht, hetzij tegen het geheel of een deel der omschrijving van de straffen, hetzij tegen de opge legde straf. Artikel 66 lid 1 en 3. Aitikel 8 lid 1 en 3. (1) Wordt het beklag geheel (1) Indien hem blijkt, dat de gegrond bevonden, dan wordt klager ten onrechte is gestraft, de oplegging der straf nietig ver- wordt de opgelegde straf nietig klaard. verklaard met last de straf en de strafreden in het stralboek van den klager onleesbaar te maken onder vermelding van de betrek kelijke beschikking. (2) In het eene en in het andere (3) In het eene en in het andere geval wordt het door den gestrafte geval wordt door het den gestraf- 837

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 299