ten onrechte geleden nadeel zoo veel mogelijk hersteld. Artikel 67 lid 1 en 2. (1) Wordt het beklag geheel of gedeeltelijk omgegrond bevonden, dan is de gestrafte bevoegd, bin nen twee dagen nadat de beslis sing te zijner kennis gekomen is, de eindbeslissing van het Hoog Militair Gerechtshof of, indien hij zich bevindt op weg naarOost- Indië of aan boord van een oor logsvaartuig aldaar, die van het Hoog Militair Gerechtshof van Nederlandsch Indië samengesteld naar de daar te Lande geldende bepalingen, in te roepen. (2) Hij maakt zijn verlangen daartoe langs den hierarchieken weg aan den Commandeerenden Officier kenbaar. te ten onrechte geleden nadeel zooveel mogelijk hersteld. Artikel 8 lid 2 en 4. (2) Blijkt hem dat de opgelegde straf of de omschrijving der straf reden of beide wijziging behoe ven, dan wordt of worden zij ge wijzigd met last daarvan in het strafhoek melding te maken. (4) De in artikel 1 genoemde meer dere doet zoowel den strafoplegger als den gestrafte zoodra mogelijk van zijne beslissing kennis dragen. Artikel 9 lid 1 en 2. (1) Is het beklag geheel of gedeeltelijk ongegrond bevonden, dan is de gestrafte bevoegd bin nen twee dagen, nadat de beslis sing te zijner kennis is gebracht, de beslissing van den Krijgsraad in te roepen. (2) Hij maaktzijn verlangen daar toe langs den hierarchieken weg mondeling of schriftelijk aan den commandeerenden Officierkenbaar. Artikel 9 lid 3 en 4. (3) Deze houdt aanteekening zoowel van den dag waarop de beslissing van den in artikel 1 genoemden meerdere ter kennis van den gestrafte is gebracht als van den dag, waarop deze het verlangen, waarvan in dit artikel sprake is, heeft kenbaar gemaakt. 838

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 300