Artikel 68 lid 1,2 en 3 (1) Voor het Gerechtshof welks eindbeslissing is ingeroepen, gel den de voorschriften van de ar tikelen 65 en 66. (2) De getuigen worden, zoo mogelijk, onder eede gehoord, met inachtneming van de bepaling van artikel 161, tweede lid, van het Wetboek van Strafvordering. (3) De beslissing wordt, bij met redenen omkleede beschikking, in het openbaar uitgesproken. (4) Intrekking van zoodanig verzoek is niet toegelaten. Artikel 10 lid 1,2 en 5. (1) Voor den Krijgsraad vinden de voorschriften van de artikelen 6, 7 en 8 overeenkomstige toe passing. (2) De getuigen worden voor zoover zulks volgens de bepalin gen van burgeiijke strafvordering toelaatbaar is, onder eede gehoord. Vóór het verhoor leggen zij op de wijze hunner godsdienstige ge zindheid den eed of belofte af van de geheele waarheid en niets dan de waarheid te zullen zeggen. (5) De beslissing wordt met redenen omkleed. Artikel 10 lid 3 en 4. (3) De verklaringen der getuigen worden aan den klager voor gehouden en van zijne aanmer kingen op die verklaringen wordt aanteekening gehouden. (4) Na afloop van het onder zoek dient de Auditeur Militair van advies, hetwelk hij aan den Krijgsraad overlegt. Artikel 11. (1) De beschikking van den Krijgsraad wordt zoospoedig mo gelijk aan het Hoog Militair Ge rechtshof ter goedkeuring aange boden. (2) Wanneer aan het Hof blijkt, dat een der in dit besluit voor geschreven vormen niet door den Krijgsraad is in acht genomen, herstelt het dit verzuim zoo mo- 839

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 301