Punt 9. Vervalt. Punt 13. In de kleine tenue in het blauw is het buiten dienst vergund het halssnoer te dragen. Art. 143. De eerste alinea vervalt. De groote tenue wordt gedragen: le. Op receptiën, diners, bals en officieele bezoeken bij den Gouverneur-Generaal. 2e. Bij begrafenissen. 3e. Bij parades. De kleine tenue in het blauw wordt gedragen: le. In krijgsraden en bij pronunciatiën. 2e. Op receptiën en bij officieele bezoeken. 3e. Op bijeenkomsten van officieel karakter, welke bij gewoond zullen worden door den Gouverneur-Ge neraal De kleine tenue in het blauw of de kleine tenue in het wit wordt gedragen: le. Bij bureaudiensten. 2e. Bij ongewapende diensten. 3e Bij officieele bezoeken aan andere autoriteiten dan den Gouverneur-Generaal. 4e. Bij bezoeken aan kameraden en kennissen. 5e. In het dagelijksch verkeer. De kleine tenue in het grijsgroen mag met in achtne ming van het bepaalde in artikel 142 punt 1 worden gedragen in piketdienst. Dezelfde tenue, doch zonder sabel en naar verkiezing de bamboehoed of de kwartiermuts, wordt gedragen le. bij ongewapende diensten te paard. 2e. bij ongewapende diensten in het terrein (kader oefeningen, terreinverkenningen, openluchtspelen, enz.) 3e. bij diensten in magazijnen en werkplaatsen. 4e. door officieren, belast met de werken. 5e buiten dienst te paard, bij het maken van tochten per rijwiel en op jacht. De veldtenue wordt gedragen bij uitrukkende diensten onder de wapens. Buiten dienst is het dragen van burgerkleeding toe gestaan. De alinea's beginnende met „Aan de officieren van den geneeskundigen dienst, enz.", „Overigens bestaat, voor zoover de voorschriften zulks toelaten, enz.", en de laatste alinea blijven bestaan; de rest van artikel 143 vervalt. (1) Het al dan niet officieele karakter van bijeenkomsten, bezoeken, enz. wordt zoo noodig bepaald door den Plaatselijken of Plaatselijk Mi litairen Commandant. 857

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 321