Art. 144. De wijziging omtrent het bepaalde voor de onderluite nants vervalt. Art. 145. De tenue's voor de militairen beneden den rang van adjudant-onderofficier zijn le. Blijft bestaan. 2e. Idem. A 3e. Veld- of exercitietenue: grijsgroen katoenen jas, grijsgroen katoenen pantalon, bamboehoed, puttees, veldflesch en veldzak (in bivaks kan buiten dienst of in dienst niet onder de wapens de bivakmuts gedragen worden) 4e. Vervalt. 5e Tenue voor kampements- en garnizoenswachten veldtenue zonder veldzak doch met mantel, welke „en bandoulière" over den linkerschouder wordt medegenomen. De alinea ,den wachthebbenden kan worden vergund, enz." wordt gelezen: „De Plaatselijk(e) (Militaire) Com mandant kan bepalen, dat de wachthebbenden zonder achter- en rechtertasch op wacht trekken, enz. De volgende alinea vervalt. De laatste twee zinsneden blijven gehandhaafd, doen uit de voorlaatste vervallen de woorden „de bivakmuts Art. 146. 2. De laatste alinea vervalt. 4. Het betreffende omtrent de draagwijze der eereteeke- nen te lezen: „dat alle op het lint worden be vestigd". Het is niet noodig, dat daaromtrent ver schil in uniformiteit met de officieren bestaat. Art. 147. De 3de alinea te lezen: Bij diensten zoowel in als buiten het kampement wordt de kleine tenue b. gedragen. Art. 151. Te lezen: Het hoofdhaar, knevels en baard mogen naar verkiezing worden gedragen, enz. Wilde men n. 1. de hand houden aan het voorschrift, dat het hoofdhaar kort moet zijn, dan zou bij wijze van spreken het geheele leger wegens het niet nakomen daarvan gestraft moeten worden. Art. 155. De voorlaatste drie alinea's vervallen. De laatste zinsnede te lezen „met de overtollige of af gekeurde kleeding en uitrustingstukken, enz. Alle niet hierboven behandelde artikelen of punten daarvan uit hoofdstuk XI blijven bestaan, zooals zij zijn. (1) Zou het niet mogelijk zijn eene kwartiermuts uit te vinden, die net als de „claque" in elkaar kan gedrukt worden? De onooglijke bivakmuts kan dan vervallen. (2) Waarom is het toch noodig van 6 uur n. m tot 6 uur v. m. de bivakmuts te doen dragen? De bamboehoed is even licht en gemak kelijk. 858

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 322