Ouerzïcht oüer eenige buitenland- sche militaire tijdschriften, Infantry Journal, No. 12, Juni 1919. Het Juniruimmer van dit Amerikaansche tijdschrift begint met een uitvoerige verhandeling over de individueele schietopleiding door Kolonel Macknab. Vervolgens een vertaling van een overzicht over den slag van 1918 door Gen. Debeney, commandant van het eerste Fransche Leger; onder de uitdrukking slag worden begrepen de aanvallende operatiën van de Duitschers, welke den 21sten Maart 1918 begon nen, aanvankelijk succes hadden, doch ten slotte tot staan kwamen en den 18den juli d. a. v. gevolgd werden door het groote offen sief van de bondgenooten, waardoor de Duitschers de behaalde voordeelen moesten opgeven. Daarop kwam de aanval van de bond genooten op de z. g. riindenburglinie, begonnen den 26sten Sept. en eindigende met doorbreking op verschillende plaatsenden 4den Oct. stelde Ludendorf de Duitsche regeering voor om een wapenstilstand te vragen. Over de geheele linie zetten de bondgenooten het of fensief voort, de Duitschers trokken overal terug en den 11 den Nov. maakte de wapenstilstand een einde aan den slag, welke met eer, volkomen nederlaag van laatstgenoemden eindigde. Majoor Thomas Swan behandelt de positie van den „Top Ser geant"; blijkens den inhoud van het artikel een onderofficier, die in alle opzichten de rechterhand van den compagniescommandant is. Het verslag van een voor Amerikaansche troepen in Frankrijk gehouden lezing over orde en tucht bevat op dat gebied geen nieuws, maar van belang zijn eenige daarin voorkomend medeelingen over de verlofziekte in het Amerikaansche leger, in vergelijking waarmede hetgeen in Nederland in dit opzicht voorviel, nog maar kinderspel is. Ik laat de betreffende zinsneden woordelijk volgen. „Now, gentlemen, isn't it a wonderful record to go down in „history that more, than half of the charges against officers were „listed under three heads: „Absent without leave, drunkenness, and „conduct unbecoming an officer?" Isn't it a great record that was „established recently in the A(merican) E(xpeditionnary) F(orces) „when on one day there were 11.C00 officiers and more than 88.C00 „enlisted men absent without leave? Also look at the percentage „of officiers to enlisted men. Isn't it nice to see in print ..Arriving „Officers Ignore Discipiline"? General Shanks said „the chief „offenders were offseers who absented themselves as soon as a „ship docked." And yet complaint was made to the Secretary of War „that punishment was too severe in the Army." 916

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 380