Bet Derslag Dan de commissie lot herziening der bezoldiging Dan bet militaire personeel can de bandmacbt. Aan de hand van het gedrukte verslag van de bovengenoemde commissie zal hieronder worden bekendgesteld, welke taak aan die commissie was opgedragen, tot welke conclusiën zij bij haren arbeid is gekomen en welke voorstellen door haar zijn gedaan. Er zij hierbij nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat geen melding wordt gemaakt van wijzigingen en aanvullingen, welke met betrekking tot de voorstellen van de commissie door den Commandant van het Leger zijn aanbevolen. Het verslag is verdeeld in eene Inleiding en zeven hoofdstukken, terwijl daaraan zijn toegevoegd een tiental bijlagen en eene nota van de leden der commissie Raden Mardjana en I.J. Turangan. Inleiding. De commissie werd ingesteld bij Gouvernementsbesluit van 5 November 1918 No. 47, waarbij haar werd opgedragen „de Re- „geering voor te lichten omtrent de vraag in hoever de bezoldiging „van het militair personeel van de landmacht in Nederlandsch-Indië „bij eene behoorlijke werkverdeeling aan billijke eischen voldoet en „in hoever daarin wijziging zal dienen te worden gebracht, onder „uitnoodiging om bij den te verrichten aibeid als leidraad te bezi- „gen de bij het voor haar bestemd uittreksel uit dit besluit gevoee- „de nota." Verder werd der commissie opgedragen haar verslag in te dienen door tusschenkomst van den Commandant van het Leger en Hoofd van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië, die werd uitgenoodigd bij de doorzending van dat verslag van zijn gevoelen ter zake te doen blijken. De bedoelde nota bevatte de volgende aanwijzingen: Het was noodig de militaire inkomsten in dier voege in overeen stemming te brengen met die der overige landsdienaren, dat de 923 I. M. T. 57 1919.

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 387