leger was gegrond op de hen gezamenlijk toegekende meerdere geschiktheid als soldaat. In 't midden latende, in hoever ten deze inderdaad in loonregeling uit te drukken verschillen tusschen raseigen schappen bestaan, stelt de commissie op den voorgrond de on billijkheid om, zonder inachtneming van de mate van individueele geschiktheid, rasverschil den doorslag te doen geven. Zij wenscht dan ook voor de verschillende niet=Europeesche land aarden het rasonderscheid als maatstaf voor de bezoldiging te laten varen en in de bezoldigingsschalen slechts individueele geschiktheid tot uiting te brengen. Dit meent zij op ook voor de tot dusver bevoorrechte land aarden aannemelijke wijze te kunnen bereiken door de niet-Euro- peesche soldaten en korporaals, evenals de sergeanten, te splitsen in twee klassen. In de hoogste, de le klasse, worden opgenomen allen, die in hun stand of rang voldoen aan bijzondere, door den bevoegden militairen gezaghebbende, c.q. voor elk wapen of dienstvak afzonderlijk, te formuleeren eischen van geschiktheid. Wat de op het tijdstip van invoering der nieuwe regeling reeds in dienst zijnde niet-Europeesche militairen betreft, acht de meerderheid van de commissie eene overgangsbepaling noodig, waarbij de ongegradueerde Amboineesche (Menadoneesche) mili tairen behalve voor zoover zij in een strafcursus zijn geplaatst zonder beproeving in de le klasse worden gerangschikt. ad 3e. Bij eene onderscheiding van de militairen tot en met den sergeantsrang naar individueele geschiktheid is het niet noodig in de benamingen van de verschillende groepen van militairen te duiden op hun landaard. In verband hiermede wordt door de commissie de volgende indeeling raar bezoldigingsklassen doelmatig geacht. Aanvullingstroepen. Infanterist, Artillerist, Huzaar, Mineur enz. der 2e of le klasse; Brigadier der Infanterie, Artillerie, Cavalerie, Genie enz.; Sergeant der Infanterie, Artillerie, Cavalerie, Genie enz. le klasse. Inheemsche troepen. Fuselier, Kanonnier, Stukrijder, Geniesoldaat, Cavalerist der 2e of I0 klsssG* Korporaal'der Infanterie, Artillerie, Cavalerie, Genie enz. 2e of le klasse Sergeant der Infanterie, Artillerie, Cavalerie, Genie enz. 2e klasse. 930

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 394