Mede met het oog op het behouden van gelijkheid in verlofsbe zoldigingen, nadat deze in de toekomst uit de traktementen zullen worden afgeleid, biedt het egalisatiebeginsel onmiskenbare voordeelen Wat betreft de officieren, heeft de commissie aan dit beginsel geheel vastgehouden, met inachtneming evenwel van den langeren studietijd, welke bij den geneeskundigen dienst aan de officiersbenoeming voorafgaat, zoomede van het als gevolg daarvan later rendabel worden dezer studie. Met betrekking tot het lagere personeel bleken verschillende be zoldigingsschalen noodig om belooning van bijzondere vakkenn s, hoofdzakelijk voor personeel buiten de troepenkorpsen, tot uiting te kunnen brengen, dan wel om voor bijzondere dienstvakken de aanvulling verzekerd te houden. 6. In aansluiting met het egalisatiebeginsel heeft de commissie zooveel mogelijk gestreefd naar beperking van net toekennen van toelagen boven het traktement of de soldij. Zij is van oordeel, dat bij eene goede regeling van deze laatsten de aan de verschillende betrekkingen verbonden dienstverrichtingen in het algemeen naar behooren worden beloond en dat front moet worden gemaakt tegen de door een uitgebreid toelagenstelsel bevorderde neiging om elke grootere inspanning op een goudschaaltje te wegen. Slechts acht zij toelagen gewettigd voor die diensten, waaraan bijzondere gevaren of kosten zijn verbonden, dan wel waarvoor bijzondere studie en opleiding noodig zijn, zonder dat deze uit zich zelf reeds eene redelijke belooning vinden in betere vooruitzichten, welk geval zich bijvoorbeeld bij den topografischen dienst voordoet. Ook dienen naar het oordeel der commissie enkele toelagen te worden behouden voor werkzaamheden, welke, buiten het gebied der eigenlijke dienstverplichtingen vallende, in aanzienlijke mate beslag leggen op den vrijen tijd. Overigens heeft de commissie de betalingen van verschillenden aard, waarvan het behoud noodig bleek—zooals werkgelden (behalve voor leerlingen) en welke tot dusver boven de soldijen of trak tementen toegekend werden, zooveel mogelijk in de soldijen en traktementen opgenomen, zoowel in het belang van een beter over zicht als in dat van eenvoud in de administratie. Bijlage I van het verslag geeft een overzicht van de door de com= missie in beschouwing genomen toelagen en van die, welke daar van naar haar oordeel dienen te vervallen, dan wel al dan niet gewijzigd gehandhaafd moeten blijven of nieuw ingevoerd moeten worden. 932

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 396