ding voor den man en voor zijn gezin, in geld omgezet, in de sol dij op te nemen. Bij voeding van landswege zal derhalve een beurag op de soldij moeten worden gekort. Verder zijn in de soldijen van die sergeanten 2e klasse en in alle overige soldijen begrepen de vergoedingen voor schoenreparatie en voor het wasschen en vullen van het nachtleger, zoodat afzonder lijke vergoedingen daarvoor niet meer behoeven te worden uitbetaald. S 9 De commissie stelt voor om als tegemoetkoming ten behoeve van het gezin aan de gehuwde brigadiers en ongegradueerden van de aanvullingstroepen (Europeanen) in stede van een rantsoen levensmiddelen voor het gezin en de vergoeding voor meubilair welke zij thans ontvangen een vast bedrag van f 24 per maand uit te keeren en, wanneer niet van landswege wordt voorzien in de behoeften aan water en licht, hun daarvoor vergoedingen van onderscheidenlijk f 4.50 en f 1.50 toe te kennen. Aan hen, die ten minste 6 jaar hebben gediend en wettige of gewettigde kinderen te hunnen laste hebben, is eene maandelijksche geldelijke tegemoetkoming toegedacht van f 6 per kind, doch voor ten hoogste twee kinderen. Ten behoeve van de wettige gezinnen van korporaals en onge gradueerden van de inheemsche troepen, acht de commissie het noodig per dag te doen verstrekken 0.5 K.G. rijst en 0.02 K G. zout voor de vrouw en 0.25 K.G. rijst en 0.01 K.G. zout per kind voor ten hoogste twee kinderen, dan wel eene geldelijke tegemoetkoming van f 0.08 per dag voor de vrouw en van f 0.04 per kind, voor ten hoogste twee kinderen, terwijl zij aan hen, die ten minste 6 jaar hebben gediend en wettige of gewettigde kinderen hebben - boven die rijst- en zoutverstrekking of de vergoeding daarvoor -eene geldelijke tegemoetkoming wil zien toegekend van f 0.10 per dag voor het geheele gezin- In die gevallen, waarin thans ook aan de niet-gehuwde vrouwen met hare kinderen van militairen beneden den rang van onderlui tenant van landswege levensmiddelen worden verstrekt, zullen voort aan aan de niet-gehuwde vrouwen met hare kinderen van de soldijgenietende militairen beneden den rang van onderofficier dezelfde hoeveelheden rijst en zout, met dezelfde beperking, zijn te verstrekken als hierboven voor de wettige gezinnen van de inheem sche korporaals en soldaten is aanbevolen. Niet-gehuwde vrouwen met hare kinderen van onderofficierenen van militairen beneden den rang van onderofficier op maandelijksch traktement, zullen in de bedoelde gevallen niet meer voor verstrekking van levensmiddelen van landswege in aanmerking moeten komen. 935

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 399