Bij het vaststellen van het bedrag is, behalve met de thans bestaande toelagen, rekening gehouden met het doen vervallen van de halve daggelden, welke tot nog toe1 aan deze officieren als een vermomde toelage werden toegekend op de dagen, waarop zij hun dienst op de standplaats verrichten. Wat betreft de militairen beneden den rang van officier is de com missie begonnen met eene loonschaal te ontwerpen voor de laagst- bezoldigde categorieën, zoowel van de Aanvullingstroepen als van de Inheemsche troepen. Waardevolle gegevens heeft zij hiervoor ontvangen in den vorm van budgetten over de noodzakelijke uitgaven, zoowel uit eigen beweging door de betrokkenen ingediend, als door de commissie opgevraagd. Deze loonschalen zijn als uitgangspunten genomen voor de vast stelling van de bezoldigingen der hoogere rangen en bijzondere dien sten, rekening houdende met hunnen hoogere waardeering. De commissie vestigt verder de aandacht op de als bijlagen IV tot en met X bij haar verslag gevoegde overzichten van de be staande inkomsten van onderofficieren en militairen beneden dien rang. In 't bijzonder ten aanzien van de bezoldiging van de onderofficieren, wier inkomsten thans, behalve uit hun soldij, uit tal van vergoedingen en toelagen bestaan, doen deze overzichten zien, dat de voorgestelde regeling niet zööveel hooger gaat als op het eerste gezicht zou lijken. In 20 zijn eenige op bezoldigingen betrekking hebbende over gangsbepalingen opgenomen, om te voorkomen, dat eenige in bij zondere betrekkingen geplaatste militairen, als bijvoorbeeld geweer makers, in inkomsten achteruitgaan. In 21 zijn regelingen vervat, betreffende den overgang van een militair in eene burgerlijke betrekking en den overgang van de eene burgerlijke betrekking in de andere. Hoofdstuk III. 22. Bezoldigingen tijdens verloven. De commissie stelt voor om voor onderofficieren, die naar Nederland worden opgezonden ten einde aldaar in het genot van verlof te worden gesteld, de bezoldiging tijdens dat verlof op dezelfde wijze te regelen, als voor burgerlijke landsdienaren geschiedt en voor of- fieren reeds is voorgesteld, namelijk het verlofstraktement te stellen op 7C°/o van de eerste f 125 der laatstgenoten activiteitsbezoldiging, 50°/o van de tweede f 125, 30 van de volgende f 500 en 25 van elk volgend bedrag. 951

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 415