Ook stelt zij verhooging voor van de soldijen in Nederland voor militairen beneden den rang van onderofficier, die wegens langdu- rigen dienst naar de Koloniale Reserve worden opgezonden, ten einde aldaar in het genot van verlof te worden gesteld en wel tot minstens f 1 per dag voor ongegradueerden en f 1.50 per dag voor brigadiers. Voorts acht de commissie het billijk, dat bij binnenlandsche ver- loven, welke aan militairen beneden den rang van onderluitenant worden verleend in afwachting van ontslag uit den dienst en die thans buiten bezwaar van den lande worden toegekend, de militaire inkomsten behouden blijven uiterlijk tot het einde der maand volgende op die, waarin het verlof is ingegaan. Hoofdstuk IV. 23 Premiën en duur der verbintenissen. Aanbrenggelden. Pre- miën bij herverbintenissen. Voor hen, die zich, hetzij in Nederland hetzij in Indië, in den rang van sergeant der le klasse of in een hoogeren onderofficiers rang verbinden, kunnen naar het oordeel van de commissie de handgelden worden afgeschaft, doch overigens zal het premiestelsel als prikkel om zich voor den militairen dienst te verbinden - nog niet kunnen worden gemist. Wel beveelt zij echter aan om de premiën voor verbintenissen (ook voor detacheeringen van het Nederlandsche bij het Indische Leger) van hen, die als militairen beneden den rang van sergeant der le klasse worden aangeworven, zooveel mogelijk te verlagen, ten einde daaraan het karakter van lokmiddel tot dienstneming te ontnemen. Zij, die als onderofficier uit Nederland worden uitgezonden, zul len zich moeten verbinden om in Indië 5 jaar als militair te dienen, terwijl het voorts noodig wordt geacht om ook van hen, die zich in Indië in den rang van sergeant le klasse of in een hoogeren on derofficiersrang verbinden, een kort eerste verband te vorderen. Voor de Europeanen, die worden uitgezonden om hier te lande tot sergeant der le klasse te worden opgeleid, en voor de met het zelfde doel in Indië aan te nemen Europeanen, zal wat de eerstbe- doelden betreft ongerekend eene mogelijke proefverbintenis bij de Koloniale Reserve de duur van het verband op 3 jaar zijn te stellen eene langere verbintenis acht de commissie voor hen niet gewenscht. 952

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 416