3e De sergeanten-majoor en de sergeanten der le klasse van de 5e naar de 4e klasse van militaire reizigers over te brengen; 4e. Verhooging van de vergoeding op marsch tot f 2 voor sergeanten der 2e klasse. 1.50 voor brigadiers, voor korporaals der le klasse en voor ongegradueerde militairen, behoorende tot de aanvullingstroepen, 1.voor korporaals der 2e klasse en voor ongegradueerde inheemsche militairen 5e. Verhooging der gezinsdaggelden tot het volle bedrag van het daggeld van den man of vader voor de vrouwen en kinderen boven 15 jaar en tot het halve bedrag van dat daggeld voor kinderen van 2-15 jaar; 6e. Bij overplaatsing het vervoer van inboedels van de militaire reizigers van alle klassen voor rekening van den lande te doen geschieden. 28. De commissie stelt voor om bij excursiën en bij meerdaagsche oefeningen en manoeuvres aan militairen beneden den rang van adjudant-onderofficier de volgende tegemoetkomingen teverleenen: A. Bij excursiën. Bij een verblijf buiten het garnizoen van minstens 12 uur voor elk etmaal of gedeelte daarvan excursiedaggelden, bedragende: 1. voor sergeanten-majoor en seragenten le klasse, 0.50 voor sergeanten 2e klasse. Aan de gehuwden voor den geheelen duur, dat zij langer dan 24 uur verplicht gescheiden van hun gezin moeten leven, als te gemoetkoming in die uit die scheiding voortvloeiende meerdere kosten, bovendien toelagen, bedragende per etmaal of gedeelte daarvan: 1. voor sergeanten-majoor en sergeanten le klasse, 0.50 voor sergeanten 2e klasse, 0.25 voor brigadiers en ongegradueerden van de aanvullings troepen, 0.15 voor korporaals en soldaten van de inheemsche troepen. B Manoeuvres en meerdaagsche oefeningen. Bij afwezigheid uit het garnizoen voor langer dan 24 uur voor elk etmaal of gedeelte daarvan toelagen, bedragende: 1. voor gehuwde sergeanten-majoor en sergeanten le klasse, 0.50 voor gehuwde sergeanten 2e klasse, 0.10 voor gehuwde brigadiers en ongegradueerden van de 959

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 423