te laten schieten, daar dan meer veine dan bekwaamheid in 't spel zou komen referte aan het prijschieten. De wedstrijden I en II zullen doorgaans plaats kunnen hebben op de garnizoensschietterreinen, wanneer de doelen niet in de lijn der kogelvangers en de schutters niet precies ter hoogte van de afstands merken op de banen worden opgesteld Overigens zullen zij gehouden moeten worden op de voor s i.a.t. voor het korps aangewezen plaats. Voor de wedstrijden III en IV zullen terreinen moeten worden aange wezen door resp. de Afdeelingscommandanten en den Inspecteur der Infanterie. De wedstrijden III zijn ingeschakeld om hoogere kosten van trans port, enz. te ontgaan, welke verbonden zouden zijn aan een onmid- dellijken overgang van I! naar IV Bij de wedstrijden II en III kunnen de korpsgedeelten van het 6de Bataljon te Gombong en te Tjilatjap tezamen als één korps, en de korpsgedeelten van het 19de Bataljon te Malang en te Ngawi c.q. als afzonderlijke korpsen worden beschouwd De garn. compagnie te Soemedang en het detachement te Serang kunnen de wedstrijden I houden, terwijl de winnende sectiën en individueele C- en B-schutters zouden kunnen deelnemen aan III c.q. IV. De Depöt-Bataljons zouden in stede van I en II alleen wedstrijden in individueel vuur per korps (R H, en L.H. 2de Depot-Bataljon als afzonderlijke korpsen te beschouwen) kunnen houden voor ka der en „oude manschappen", één voor de klassen B en C en één voor klasse A. Voor de A- en B-schutters moet natuurlijk ook hier de eisch gesteld worden, dat zij in het afgeloopen schietjaar heb ben voldaan aan de voorwaarden van een zeker aantal oefeningen hunner klasse. De winnende B- en C-schutters zouden dan verder kunnen deelnemen aan de wedstrijden Illb en IVb. tij de divisies Marechaussee op Java en de troepen op de Bui tenbezittingen zullen in het algemeen slechts wedstrijden als sub I aangegeven kunnen worden gehouden, waarbij in het gezamenlijk vuur brigades in plaats van sectiën tegen elkaar uitkomen. Het zal aanbeveling verdienen, dengenen, die voor de schiet vaardigheid verantwoordelijk zijn of een gedeelte dier verantwoor delijkheid dragen, een aandeel te geven in de resultaten hunner ondergeschikten, voor zoover hunne leiding daarop van invloed kan zijn geweest, bijv. doordat 2ij minstens gedurende de laatste drie maanden vóór de wedstrijden dienst gedaan hebben als com mandanten der sectiën, welke prijzen behalen in de wedstrijden INa en IVa, dan wel commandanten zijn geweest van de compagnieën, 976

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 440