Onder artikel 10 der Buitengewone Uitgaven is gerekend op een- bedrag van 9>/2 millioen yen voor troepenreorganisatie; in totaal zijn de gelden voor dit doel aangevraagd tot een bedrag van Y 11.869.498; het resteerende zal worden verwerkt in de eerstvol gende twee jaren. Wat deze reorganisatie inhoudt, wordt niet vermeld;, vermoedelijk zijn de gelden o.a. bestemd voor de organisatie eener brigade zware veldartillerie Voor het houden van proeven met de paardenfokkerij in Korea en den aankoop van dekhengsten in China werd op de begrooting thans 42.793 yen toegestaan, terwijl de post Uitgaven voor de paar denfokkerij van 38 740 yen werd verhoogd tot ruim 84.000 yen. Voor uitbreiding van het bedrijfskapitaal der militaire werkplaatsen werd wederom 2 millioen yen toegestaan. Hoewel de begrooting alzoo niet voorziet in groote nieuwe on dernemingen, geeft de verhooging van verschillende posten en het opbrengen van enkele nieuwe den indruk, dat met ernst gewerkt wordt aan versterking der weerkracht, hoofdzakelijk door aanmaak van nieuwe wapening en verhooging van de capaciteit der militaire werkplaatsen. Dels ouer het Chineesche leger in 1919. In de eerste plaats komen ter sprake de tot de „Lu Chün" be hoorende korpsen, welke geheel op Europeeschen voet zijn samen gesteld. Terwijl men aanvankelijk op Europeesche wijze geformeerde divisiën en daarnaast een klein aantal gemengde brigades oprichtte, is men er in de laatste jaren toe overgegaan meer gemengde brigades te vormen welke voor het meerendeel genoemd worden naar de provincie, waarin zij gelegerd zijn. De divisie is, indien volledig geformeerd, samengesteld uit 2 tnfan- terie-brigades, elk a 2 regimenten van 3 bataljons (ying>, elk a 4 compagnieën (tuil. Verder uit een regiment cavalerie, een regiment bereden artillirie, een bataljon genietroepen en een treinbatailjon benevens eene mitrailleurafdeeling. Het regiment cavalerie is verdeeld in 3 ying's, elk van 4 tui's, welke ongeveer de sterkte hebben van een half eskadron der Europeesche legers. Het regiment artillerie is onderverdeeld in 3 batterijen (tui) met 6 veld-of bergstukken. De divisie heeft dus normaal 54 stukken geschut. Het bataljon genie troepen is onderverdeeld in 4 tui's. De formatie der gemengde brigades is normaal ongeveer de heltt CDe divisiën en gemengde brigades zijn slechts voor een klein deel oo normale sterkte en formatie de voortdurende veranderingen, het oprichten van nieuwe formatien en het ontbinden en omvormen van bestaande zijn in hoofdzaak het gevolg van de nog steeds voortdu rende onlusten tusschen Noord en Zuid. De zuidelijke provinciën richtten dan ook gedurende de laatste jaren op ruime schaal nieuwe formation op; het ontbreekt dezen nieuwen korpsen echter nagenoeg geheel aan artillerie en mitrailleurs. 983

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 451