Eene nieuwe formatie zijn de „Kuo fang chün"-divisiën waar van gedurende den loop van het jaar 1912 nog 4 gemengde brigades werden opgericht. Ook dezen troepen ontbreekt het, voor zoover bekend, nog aan artillerie en mitrailleurs vermoedelijk als gevolg van de bedenkingen door de verschillende groote mogendheden geopperd tegen de leverantie op groote schaal van wapening door Japan aan China. Het gehalte der „Lu Chün"=troepen is niet in alle onderdeden hetzelfdehet beste moet dit wel geacht worden te zijn in de „Kuo fang chün"-formaties, waar Japanscne officieren-instructeurs een grooten invloed hebben Daar de werving in de laatste jaren op ruime schaal heeft plaats gehad en de recruten maar al te veel worden betrokken uit de alleiwege het land onveilig makende rooverbenden behoeft het geen betoog dat het gehalte veelal aan merkelijk te wenschen overlaat Daarbij komt, dat een groot aantal troepen thans door de actie tegen het Zuiden reeds geruimen tijd ver van hunne eigene landstreek verwijderd zijn, hetwelk ontevre denheid doet ontstaan, dat de wijze van oorlogvoeren met zijn plun deren en brandschatten het moreel doet verminderen en dat ten slotte voor het meerendeel de betaling der troepen door den aller- treurigsten toestand van China's geldmiddelen maanden ten achter is, De totale sterkte der tot de „Lu Chün" behoorende divisiën en brigades bedraagt als vo'gt: infanterie1161 ying's, cavalerie176 ying's, genietroepen371/4 ying's, trein 37 4/3 ying's. Bovendien 2076 stukken geschut en 831 mitrailleurs. De vermoe delijke totale sterkte bedraagt 705.770 man. Vergelijkt man deze sterk te met die van 1915, dan blijkt, dat gedurende de laatste 4 jaren de Chineesche „Lo Chünfarmatien zijn uitgebreid met 583 ying's infanterie, 54 ying's cavalerie, 13 V2 yinggenietroepen, 14 trein bataljons, benevens 700 stukken geschut en 165 itraiileurs, tewijl de troe pensterkte is toegeromen met 350 000 man. De niet tot de Lu Chün behoorende troepen bestaan voor een groot deel uit de Hsün fang tui, het best weer te geven door ge wapende politie. Deze troepen zijn de beste der niet tot de Lu Chün behoorende troepen; zij zijn gevormd uit verschillende oudere for maties en dienen lot handhaving van orde en rust, het bewaken van spoorwegen, enz in streken, waar daarvoor geen geregelde troepen beschikbaar zijn. Werkelijke gevechtswaarde bezitten deze troepen weinig, evenals de andere der niet tot de Lu Chün behoo rende formaties De sterkte der hier bedoelde troepen bedraagt 1C01V2 yi"g inf-, 125 '/4 ying cav., 231 stukken en 126mitr, totaal op 423.346 man te stellen. Kou fang chün beteekent nationaal verdedigingsleger. Kort geleden is deze naam veranderd in Hsi pei pien fang chün, hetgeen beteekent troepen ter verdediging der noordwestgrenzen. 984

Indisch Militair Tijdschrift | 1919 | | pagina 452